Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Stavební veletrh Brno
2.-4.3. 2023

Stavební veletrh Brno

Potřebujete poradit se stavbou nebo rekonstrukcí vašeho domova? Zařizujete interiér?

 

Přijďte 2. do 4. března na Stavební veletrh Brno a Festival architektury na brněnské výstaviště! V pavilonu P si prohlédnete modulární domky a mobilní Tiny house, designové malometrážní interiéry a načerpáte nové informace od profesionálů. Ukázka robota, který vám jednou postaví dům, to už je jen třešnička. 

Koupit/registrovat vstupenku 

Stavební veletrh Brno, Festival architektury a veletrh nábytku a interiérového designu MOBITEX představí současné fenomény – architekturu malometrážního bydlení a stále oblíbenější luxusní ubytování v přírodě zvané glamping. Společně se také v pavilonu P uskuteční unikátní výstava TINY HOUSES, kde se návštěvníkům představí české i zahraniční domky. Součástí bude bohatý doprovodný program zaměřený jak na odborníky, tak na širokou veřejnost.  

 

Unikátní výstava TINY HOUSES

Bydlet na malém prostoru, přesto se vším potřebným, dnes není pouhým rozmarem, ale často nutností. Při vysokých cenách nemovitostí a nedostatečné výstavbě se to v dohledné době zřejmě nezmění. S pokrokem technologií je dnes stále větší dů

raz kladen na chytré a efektivní využití prostoru v domácnostech. Současně se rozmáhá i glamping – stále populárnější komfortní turistické ubytování v přírodě. To vše přispívá k rozvoji modulárních a mobilních staveb, které dnes úspěšně nabízí řada malých i větších výrobců.

Jak dodavatelé řeší napojení na sítě a odpad? Vejde se na pár metrů plně vybavená kuchyň, koupelna, pracovní kout i postel? Jak je to s tepelnými izolacemi a energetickou soběstačností? Co zabezpečení a chytrá domácnost? Je nutný zasíťovaný pozemek a stavební povolení? A na kolik alternativní bydlení vlastně přijde? Odpovědi na všechny tyto a mnohé další otázky přinese přednáškový program Festivalu architektury 2023 v sobotu 4. března. Navíc bude možné se na místě ptát přítomných odborníků. A hlavně si můžete na vlastní oči prohlédnout a osahat konkrétní řešení včetně českých perel glampingu a modularity. „Na výstavě TINY HOUSES bude k vidění minimálně desítka reálných domků, které můžete navštívit. Mimo jiné modulární systém od vizovické stavební firmy Koma Modular, posedy od Treebee.cz, dřevěné moduly FUBI PODS, mobilní domek Mobile Hut nebo Domeczech od brněnské firmy Estetico. Přijedou ale také domky ze Slovenska nebo Polska," uvedl ředitel veletrhů Martin Škarka.

V rámci Mobitexu bude téma malometrážního bydlení zastoupeno vzorovými místnostmi v různém stylu pro různý typ uživatelů.

    

Festival architektury nejen o budoucnosti stavitelství

Autentickou přehlídku technologií budoucnosti stavitelství i ukázky modulárních staveb nabídne návštěvníkům Festival architektury, který se společně se Stavebním veletrhem Brno koná už potřetí. Během tří inspirujících dnů mohou profesionálové i lidé z široké veřejnosti načerpat inspiraci pro své projekty. Uvidí například živé ukázky robotického tisku betonu i praktickou ukázku modernizovaného stavebního procesu. Odborný program prvního dne se bude podrobně zabývat digitalizací stavebních procesů, tovární prefabrikací napříč materiály, robotikou i neodkladnou adaptací budov na stav energetiky. Sobotní program poradí návštěvníkům, jak si navrhnout půdorys a zrealizovat rodinný nebo víkendový dům, který bude vyhovovat jejich potřebám a zároveň ušetří finance za draze prostavěný, ale špatně využitý prostor. 

Malometrážní bydlení na Mobitexu

Návštěvníci se mohou těšit také na 4 ukázkové interiéry s minimální plochou. Zde se lze inspirovat, jak zařídit malý interiér, nebo si alespoň představit, jaké by to bylo v něm žít. Každý interiér má svůj příběh, je určen jinému uživateli, a tak si tu najde téměř každý to své. Navíc bude každý den probíhat komentovaná prohlídka těchto interiérů, kterou povede zkušená designérka Iva Bastlová, jež se na projektu podílí. Pro zájemce, kteří potřebují poradit budou čekat interiérové designérky, které v rámci této akce poskytnou bezplatnou úvodní konzultaci. Na konzultace je třeba se předem objednat v rezervačním systému, který najdete před konáním akce na našich webových stránkách.

    

Nová zelená úsporám je v kurzu, dotace vám uspoří i statisíce

Státní fond životního prostředí ČR patří k tradičním účastníkům Stavebního veletrhu Brno a chybět nebude ani letos. V pavilonu P představí aktuální informace o novinkách v dotacích na úsporné a ekologické bydlení. Populární program Nová zelená úsporám bude pokračovat i v příštích obdobích a nabídne více prostředků pro zájemce o energeticky úsporné renovace a stavby rodinných i bytových domů. Nabídka dotací je rozšířena o podprogram Nová zelená úsporám Light pro domácnosti s nižšími příjmy a seniory. Až 150 tisíc korun je možné získat na rychlé a snadné zateplení. Dotace může pokrýt 100 % výdajů a lze ji čerpat předem.

 

Datum: 3.2.2023 13:42:00

Současně také

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště