Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Stavební veletrh zahájí Ouvertura na téma chytré bydlení

 

V předvečer Stavebního veletrhu, tedy v úterý 26. února. 2019, se odehraje na rektorátě VUT v Brně již 19. slavnostní Ouvertura Stavebního veletrhu. Slavnostní zahájení tradičně pořádá Česká komora autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě (ČKAIT), která pro letošní ročník zvolila aktuální téma Jak chytře bydlet?

Úvodního slova se ujme 1. místopředseda ČKAIT pan prof. Ing. Alois Materna, CSc., MBA. Na něj naváže RNDr. Tomáš Hudeček, Ph.D. ze stavební fakulty VŠB-TU v Ostravě s přednáškou Urbanistická struktura chytrého města, ve které popíše situaci, která nastává v hustě zalidněných městech. Rodiny bydlí na okraji měst, uvnitř je nájemní bydlení pro singles a manažery. Prezentovat bude příklady řešení tohoto problému. Smart city ale není myšleno jako digitální technologie, naopak, jedná se o chytré budování měst z hlediska služeb a infrastruktury. Vychází z publikace Hustota a ekonomika.

Druhá přednáška Pozice energeticky úsporných domů v systému chytrých – inteligentních budov naváže na již 3. revidované znění evropské směrnice o energetické náročnosti budov, která byla vydána v roce 2018 a jsou v ní obsaženy i informace, které se vztahují k chytrým – inteligentním budovám. Přednáška bude zaměřena na spotřebu energie, tvorbu stavebních konstrukcí na systémové hranici budovy a formaci kvality vnitřního prostředí. K prezentaci poslouží příklady architektonicky a konstrukčně kvalitně realizovaných budov, pocházejících z tvorby českých architektů. Přednášet bude prof. Ing. Josef Chybík, CSc. z Fakulta architektury VUT v Brně a Ing. arch. Ondřej Chybík, MAS ETH.

Datum: 25.2.2019 13:37:00

Současně také

DSB - Dřevo a stavby Brno
17. - 20.2. 2021


MOBITEX
17. - 20.2. 2021

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště