Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Stavební fakulta VUT Brno nabízí nejnovější teoretické a praktické poznatky

 

Fakulta stavební je nejstarší fakultou Vysokého učení technického v Brně. Vzniku této vysoké školy předcházelo v roce 1849 založení technického učiliště v Brně, které bylo prohlášeno v roce 1873 Vysokou školou technickou. 19. září 1899 byla Nejvyšším rozhodnutím Jeho císařského a královského Apoštolského veličenstva Františka Josefa I. zřízena c. k. česká technická vysoká škola Františka Josefa v Brně. 1. listopadu 1899 byla zahájena výuka, a to právě v odboru stavebního inženýrství. Fakulta se nachází v areálu na ulicích Veveří, Rybkové a Žižkové.

Jedním z pracovišť fakulty je i Centrum AdMaS (Advanced Materials, Structures and Technologies). Jedná se o nově vybudované moderní centrum vědy a výzkumu v oblasti stavebnictví. Zaměřuje se na výzkum, vývoj a aplikace pokročilých stavebních materiálů, konstrukcí a technologií nejen v oblasti stavebnictví, ale i dopravních systémů a infrastruktury měst a obcí.

Na Fakultě stavební je možno studovat v akreditovaných bakalářských, magisterských a doktorských studijních programech, ve kterých studenti získávají nejnovější teoretické a praktické poznatky. Jednotlivé studijní programy lze nalézt na www.fce.vut.cz v menu Studium, Studijní programy. Fakulta nabízí také kurzy celoživotního vzdělávání a významně se podílí na vědecko-výzkumné činnosti.

Na stánku stavební fakulty č. 128 v pavilonu P se setkáte se studenty a akademickými pracovníky, kteří vám podají další podrobné informace o studiu a možnostech spolupráce s fakultou.

FAKULTA STAVEBNÍ
Vysoké učení technické v Brně
Veveří 331/95, 602 00 Brno
Tel.: +420 541 149 912
Email: info@fce.vutbr.cz

Datum: 6.2.2019 9:30:00

Současně také

DSB - Dřevo a stavby Brno
17. - 20.2. 2021


MOBITEX
17. - 20.2. 2021


Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště