Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Speciální povrchová úprava okenních profilů firmy SOKOL

 

Unikátní povrchovou úpravu plastových okenních profilů VEKA Spectral představila na Stavebních veletrzích Brno firma SOKOL okna-dveře-vrata s.r.o.  Díky této novince získá plastový povrch mimořádné vlastnosti. Nezaměnitelný ultramatný efekt dodá oknům elegantní vzhled. Přitom je při dotyku sametově hebký.

Povrch s antigraffiti efektem odpuzujícím nečistoty se mimořádně snadno čistí a nezůstávají na něm otisky prstů, navíc je speciálně tvrzený. Tato inovativní povrchová úprava je odolná proti poškrábání a otěru. Zároveň je také stálá vůči působení povětrnostních vlivů, což ji činí extrémně trvanlivou. „Další velký krok v rozvoji výroby oken představuje inovativní způsob svařování V-PERFECT. Jde o zásadní průlom v oblasti sváření a čištění PVC profilů, což umožňuje nejvyšší kvalitu připojení v rozích oken. Všechna okna firmy jsou vyráběna za pomocí této technologie,“ řekl Milan Jírava z firmy.

Nejprodávanějšími okny této firmy jsou VEKA SOFTLINE MD 82, která se řadí mezi okna s nejlepší tepelnou izolací. Jsou ideální tam, kde majitel hodlá výrazně ušetřit náklady za vytápění. Nový sedmi-komorový profil stavební hloubky 82 mm přináší ideální poměr mezi stavební hloubkou profilu a počtem komor. Třetí dodatečné těsnění vylepšuje ochranu před chladem a hlukem. Hluboké zapuštění izolačního skla v kombinaci s teplým rámečkem maximálně eliminuje rosení skel z interiéru. Tato okna jsou díky své konstrukci ideální volbou pro nízkoenergetické a pasivní domy.

Firma SOKOL představila také samonosný zateplený žaluziový box. Jde o tepelně izolační box pro venkovní žaluzie. „Je to jediný komplexně propracovaný systém na trhu, který řeší veškeré detaily ostění okna, včetně napojení parapetní roviny na okno. Umožňuje okamžitou montáž venkovních žaluzií, a to ještě před dokončením fasády,“ vysvětlil Jírava. Podle něho se box vyrábí na míru a je ideální pro vytvoření pododmítkové přípravy ostění pro montáž venkovních žaluzíí a venkovních parapetů. Konstruktéři jej vyvinuli tak, aby zamezil vzniku tepelných mostů a umožnil montáž venkovních žaluzií bez technologických přestávek stavby, nutných při použití jakéhokoliv systému.

Nová plastová okna či dřevěná euro okna jsou nutností do každého nového či právě rekonstruovaného domu. Kromě několika profilů plastových oken Sokol nabízí také plastové dveře, euro okna, hliníková okna i dveře a realizaci zimní zahrady. Rodinná firma Sokol působí na trhu více než 15 let. Specializuje se na výrobu a montáž plastových oken, stínící techniky, a v neposlední řadě nabízí i realizace interiéru.

Datum: 28.4.2018 19:45:00

Současně také

DSB - Dřevo a stavby Brno
17. - 20.2. 2021


MOBITEX
17. - 20.2. 2021

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště