Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Stavební veletrh Brno
26.-29.2. 2020

Stavební veletrh Brno

Evoluce stínicí techniky

26.4.2018

Mezinárodní konference o přínosech stínící techniky se uskutečnila při Stavebních veletrzích v pavilonu P. Organizovalo ji Sdružení výrobců stínící techniky a jejich částí (SVST). Přednášky se týkaly mimo jiné historie, současnosti i budoucnosti stínění, aktuální legislativě v této oblasti, akustickými vlastnostmi systémů, příklady zabudování stínící techniky a chytrému stínění. K přednášejícím patřili odborníci z VÚPS, ČVUT, Státního fondu životního prostředí, firma Loxone s.r.o. a z STU Bratislava.

Evoluce stínicí techniky

Oceněné stavby a odborníci na Mezinárodním Sympoziu mosty

26.4.2018

U příležitosti zahájení Mezinárodního Sympozia mosty v hotelu Voroněž, které se koná v rámci Stavebních veletrhů v Brně, udělilo Ministerstvo dopravy ČR cenu Mostní dílo roku 2016.

Mostům z letošního rozpočtu patří 53,8 miliard a z EU 18,7 miliard korun

26.4.2018

V pořadí již 23. mezinárodní Sympozium mosty 2018 bylo zahájeno v Hotelu Voroněž. Dvoudenní akce se koná v rámci Stavebních veletrhů Brno. Tradičně je pořádáno pod záštitou ministrů dopravy. Záběr Sympozia je široký, vždy se jedná o přípravě konstrukcí, projekci, výstavbě, následujícím provozu a údržbu mostních objektů. Nejlépe úlohu mostů vystihuje motto těchto sympozií – Mosty-stavby spojující národy a generace. Celá tato prestižní akce je rozdělena do dvou bloků, a to Mosty v ČR a Mosty v zahraničí.

Zlatá medaile Stavebních veletrhů Brno 2018 zná své vítěze

26.4.2018

Ve středu 25. 4. 2018 byly v pavilonu P slavnostně vyhlášeny výsledky ankety Zlatá medaile Stavebních veletrhů Brno 2018. Přihlášených bylo celkem 7 exponátů, které spadaly do kategorií inovativní technologie/ materiál, design a energeticky úsporné stavění. Oceněné byly tři nejlepší z nich - komín Schiedel KINGFIRE GRANDE S, kompletní řada akustických cihel Porotherm Aku Profi/ Profi Dryfix a Zelená fasáda made by LIKO-S.

Zlatá medaile Stavebních veletrhů Brno 2018 zná své vítěze

Plánovaná síť tratí s rychlostí nad 200 kilometrů za hodinu by měla stát 650 miliard korun

26.4.2018

Odvětví železniční dopravy se má v nadcházejícím období stát klíčovým z hlediska udržitelnosti rozvoje dopravy. Zaznělo to na konferenci Rychlá železniční spojení ČR, která se uskutečnila v rámci Stavebních veletrhů. Pořadatelem byly Česká komora autorizovaných inženýrů a techniků (ČKAIT), Český svaz stavebních inženýrů (ČSSI) a Veletrhy Brno, a.s. (BVV).

Plánovaná síť tratí s rychlostí nad 200 kilometrů za hodinu by měla stát 650 miliard korun

Koupě nemovitosti pomocí inspekce, sousedské vztahy jsou vždy složité

26.4.2018

Koupě nemovitosti je důležitým životním rozhodnutím a vzhledem k výši finanční částky není toto rozhodnutí jednoduché. Při této koupi je dobré využít Inspekce nemovitosti nezávislým odborníkem, který při tomto kroku pomáhá. O těchto možnostech informoval na konferenci Kupujeme nemovitost a chytře bydlíme Ing. arch. Petr Brandejský. Ta se uskutečnila v rámci Stavebních veletrhů Brno.

Koupě nemovitosti pomocí inspekce, sousedské vztahy jsou vždy složité

Některé stavby nevyžadují stavební povolení

26.4.2018

Některé stavby podle zákona nevyžadují územní souhlas ani územní rozhodnutí. Jde o změny druhu pozemku nebo způsobu využití pozemků o výměře do 300 metrů čtverečních.

Některé stavby nevyžadují stavební povolení

Sousedé mohou vaše představy o bydlení zhatit

26.4.2018

Zajímavá byla přednáška v rámci konference Kupujeme nemovitosti a chytře bydlíme. Zabývala novou legislativou týkající se sousedských vztahů, tedy stavbami na hranici pozemku. Šlo například o souhlas a odvolání souseda se stavbou pomocí práva či o stavební úpravy a údržbu staveb na hranici pozemku a o ploty a zeleně na hraně pozemku sousedů. „Sousedé vám totiž mohou vaše představy o novém bydlení zhatit nejvíce,“ uvedla JUDr. Petra Adámková, Ph.D. Podle ní stavební zákon vymezuje okruh účastníků řízení - osob, kterým zákon přiznává veřejná subjektivní sousedská práva. Osoby, jejichž vlastnické nebo jiné věcné právo k sousedním stavbám nebo sousedním pozemkům nebo stavbám na nich může být realizací stavby přímo dotčeno.

Sousedé mohou vaše představy o bydlení zhatit

Společný postup proti povodním v brněnské aglomeraci

25.4.2018

Projektem protipovodňových úprav na řece Svratce a Svitavě usiluje město Brno o vybudování uceleného systému. Ten klade důraz na vztah k řekám a snaží se ctít terén nivy tak, aby byla zabezpečena ochrana jak sídel, tak i příznivý ekologický stav vodních toků. Snahou je, aby vzniklo více prostoru nejen pro průtok povodní, ale zároveň se umožnilo obyvatelům či návštěvníkům města trávit v blízkosti řeky svůj volný čas. O všech těchto aspektech se hovořilo na konferenci Protipovodňová ochrana města Brna, která se uskutečnila v rámci Stavebních veletrhů Brno. Na této akci přednášeli zástupci z magistrátu, Povodí Moravy s.p., Krajského úřadu JMK, technické možnosti realizace protipovodňových opatření prezentovala firma Aquatis a.s.

Společný postup proti povodním v brněnské aglomeraci

3D tisk postupuje mílovými kroky

25.4.2018

3D FORUM – Konference věnovaná software pro konstruování a 3D tisk se uskutečnila V RÁMCI Stavebních veletrhů v pavilonu E. Zájem byl o tuto akci velký, zúčastnili se jí prakticky všichni uživatelé 3D tiskáren. Tyto nejmodernější technologie totiž stále nabírají na obrátkách.

3D tisk postupuje mílovými kroky

Současně také

DSB - Dřevo a stavby Brno
26. - 29.2. 2020


MOBITEX
26. - 29.2. 2020


Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště