Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Stavební veletrh Brno
26.-29.2. 2020

Stavební veletrh Brno

MetAx nabízel luxusní krby a kamna

 

Plynové krby a další varianty krbů prezentovala na Stavebních veletrzích Brno firma METAX KRBY, s.r.o., která je dodavatelem značkových krbů. Například plynové krby z firmy Kalfire se vyrábějí už od roku 1981 a jsou výsledkem neustálého hledání dokonalosti. A to od perfektního návrhu přes technologii a kvalitu až po vlastní výrobu. Dokonale imitují hoření otevřených krbů na dřevo.

„Jednou z nejnovějších inovací firmy Kalfire je generátor přírodních jisker. Tato technologie je k dispozici jako volitelná výbava pro všechny modely plynových krbů tohoto označení. Jsou také vybaveny vyjímečným Prestige hořákem. Tímto způsobem se vytvářejí malé jiskry, které unikají z plamenů a pomalu vyhořívají, což má za následek neuvěřitelně realistickou simulaci hoření dřeva. Další možnost, kterou hořáky vytvářejí, je LED osvětlení v ohništi. Je-li tato funkce aktivována, intenzita osvětlení je plynulá a dokonale imituje žhnutí uhlíku v ohništi pod dřevem. Osvětlení má tři různé programy, které mohou být konfigurovány dle potřeby,“ vysvětlil Oldřich Grepl z firmy. Podle něho výhodou hybridní funkce je, že umožňuje navodit příjemnou atmosféru v teplejších obdobích, kdy není zapotřebí zapínat samostatný oheň.

Kalfire plynové krby vynikají čistým a nadčasovým designem. Navíc bez kovového rámečku okolo skla nabízí jasný a ničím nerušený pohled do plamenů, a to ze všech úhlů. Při výběru stylu, designu a funkcí nabízí firma více než 2000 variant těchto modelů. Zákazník si může samozřejmě zvolit základní formát krbu. A to například rohový, třístranné prosklení, tunel či hluboké prosklení. Dokonce si může sám podle svého vkusu krb navrhnout. Firma pak podle krbu sama dodá i vlastní vyhovující hořák, který přesně odpovídá potřebám tohoto zařízení. Ke každému modelu standardně dodává dálkové ovládání. Pouhým stiskem tlačítka si pak majitel zapne nebo vypne krb, či nastaví výšku plamenů. Existuje osm standardních režimů i speciální režim. Režim ECO automaticky reguluje přívod plynu tak, že plameny kolísají, což výrazně snižuje spotřebu plynu.

Společnost METAX KRBY nabízí také produkty od finské firmy Nordpeis, a to zejména systémová kamna do nízkoenergetických domů. Filosofií této firmy je především design. Modely kamen jsou kombinací tradičních norských krbů a kamen skandinávského designu. Tato firma se podle Grepla snaží též sledovat ostatní evropské trendy. Například jednoduchou konstrukci a čistý design splňují kamna Havanna, která mají výkon 4 až 8 kW a možnost horního i zadního napojení kouřovodu o průměru 150 mm. Umožňují také přívod vzduchu. K elegantním kamnům patří Nordpeis Odense. Jejich rohové prosklení umožňuje jedinečný pohled do plamenů z různých míst v prostoru. Mohou být umístěna do rohu či u zdi.

Firma METAX KRBY dodává tato zařízení na český trh už dvacet let. Má za sebou více než 2000 realizací v republice i v zahraničí. Tento komfort vždy zajišťuje v souladu s představou zákazníka. Realizuje krby teplovzdušné, teplovodní, plynové, ale též i nejnovější sálavé stavby či klasická kachlová kamna. V portfoliu má i grily.

Datum: 28.4.2018 19:30:00

Současně také

DSB - Dřevo a stavby Brno
26. - 29.2. 2020


MOBITEX
26. - 29.2. 2020


Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště