Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Stavební veletrh Brno
26.-29.2. 2020

Stavební veletrh Brno

Krása z kamene

 

Exteriérové i interiérové dlažby, obklady ale i různé bytové doplňky, například podnosy a talíře z břidlice, nabízela ve své expozici na Stavebních veletrzích Brno firma Cernin s r.o., která se zabývá těžbou, zpracováním a prodejem břidlice.

„ V oblasti severní Moravy se břidlice, jako ekologicky nezávadná nerostná surovina, dobývala pro stavební účely v lomech již několik staletí. Zde také vznikla naše firma, která navázala na téměř již zapomenutou tradici široké škály jak stavebních, tak užitkových výrobků a nábytkových doplňků. Dbáme na to, aby naše výrobky byly designově vhodné. Proto si můžete vybrat z velké škály našich výrobků. Zprostředkováváme si vlastní těžbu, takže dokážeme nabídnout presně to, co náš zákazník potřebuje,“ řekl Jan Raška, z výše jmenované firmy. 

Zpracování provádí společnost na různých strojích, od kalibračního zařízení, multikotoučové úhlové pily, vodního paprsku včetně manufakturní výroby. U břidlice je také možné, aby se krásně leskla. K tomu využívá kalibrační a leštící stroje včetně ručního dolešťování. Výrobky jsou pečlivě propracovány včetně detailů. Firma přináší na trh velmi originální bytové doplňky a dekorace, a to i podle přání zákazníka. „Vyrábíme obklady do koupelny, designové dlažby do interiéru, venkovní dlažby na terasy, ale také fasádní pásky nebo kamenné obklady. Nádherná a originální dlažba z břidlice je ideální pro zkrášlení kuchyně i koupelny. Vyrábíme kamenné dlažby i obklady z černé či barevné břidlice. Svůj domov tak můžete zpestřit tímto tradičním materiálem, u kterého velmi dbáme na pečlivý výběr a přesné zpracování. Mozaiková dlažba do interiéru udělá z Vašeho domu opravdový domov,“ podotkl Raška.

Přírodní jílová břidlice je sedimentární hornina, která vznikla usazením jílových materiálů, tedy z bahna na dně prvohorního moře. Přírodní obkladový kámen má délku zhruba od 15 do 80 cm. Štípaný kámen na obklady má tloušťku 10 až 20 mm a nepravidelný polygonální tvar. Dlažba určená na chodník, tzv. šlapák, má tloušťku kolem 6 cm a nepravidelný rozměr. Do exteriéru se také používají různé štěpky. Do interiéru je určená černá nebo i barevná břidlice, která se krásně vyjímá na stěnách koupelen i schodů. Připomíná atmosféru první republiky, baroka, ale i moderního bytu s přírodním obkladovým kamenem.

Datum: 28.4.2018 18:37:00

Současně také

DSB - Dřevo a stavby Brno
26. - 29.2. 2020


MOBITEX
26. - 29.2. 2020


Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště