Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Stavební veletrh Brno
27.2. - 2.3. 2019

Stavební veletrh Brno

Jihomoravský kraj stále platí kotlíkové dotace

 

Ekologické zplynovací kotle na kusové dřevo, výběr kotlů určených pro dotace a další kotle a jejich zařízení prezentovala na veletrhu rodinná firma ATMOS, KESSEL BIO s.r.o. V expozici byl o ně živý zájem, neboť v Jihomoravském kraji jsou tyto dotace stále aktuální.

„Zajímavé jsou kotle Generátor Dokogen, které se vyznačují speciálním topeništěm. To je z obou stran vyloženo keramickými tvarovkami, ve spodní části je opatřené otvory pro přívod předehřátého primárního vzduchu, zplynovací tryskou s otvory pro přívod sekundárního vzduchu a spodní spalovací komorou s kulovým keramickým prostorem. Zadní spalinový kanál je vybaven trubkovým výměníkem,“ řekl Petr Bača, vedoucí prodeje a servisu zplynovacích kotlů ATMOS. Zplynování dřeva (obrácené hoření) s následným spalováním dřevního plynu v keramickém spalovacím prostoru zaručuje optimální vyhoření všech spalitelných látek. Dodávka vzduchu a spalovací proces jsou řízené odtahovým ventilátorem. To umožňuje rychlé roztopení kotle a dobré spalování již od zátopu. Teplota plamene je 1 000 – 1 250 °C.

Obrácené spalování a keramický spalovací prostor umožňují prakticky dokonalé spalování s minimem škodlivých exhalací. Kotle splňují limity pro Ekologický šetrný výrobek. Kotle spadají podle normy ČSN EN 303–5 do 5. třídy. Splňují nejnáročnější požadavky EU – EKODESIGN 2015/1189. Kotle DCxxGD splňují všechny podmínky pro získání Kotlíkové dotace. K výhodám zplynovacích kotlů na kusové dřevo ATMOS patří možnost spalovat velké kusy dřeva (kusové dřevo), velký zásobník paliva - dlouhá doba hoření, trubkový výměník, vysoká účinnost nad 90 % - primární i sekundární vzduch je předehříván na vysokou teplotu. Jejich odtahový ventilátor má bezprašné vybírání popela, jde o tzv. kotelnu bez kouře. Chladící smyčka proti přetopení zaručuje bezrizikové poškození kotle.

Novinkou firmy jsou zplynovací kotle na uhlí a uhelné brikety ATMOS KOMBI C18 S – C50 S. Vyznačují se speciálním topeništěm se zadním přívodem předehřátého primárního vzduchu, otočnou roštovou mechanikou s přívodem sekundárního vzduchu. Zplynovací otočný rošt nahrazuje keramickou trysku a umožňuje dokonalé a spalování uhlí. Spodní část kotle je osazena kulovým keramickým prostorem pro hoření všech spalovacích látek. Kombinovaný zplynovací kotel činí z uhlí palivo, které má budoucnost. Při topení uhlím je možné použít také dřevo, ale v takovém množství, aby bylo dosaženo optimálního spalování. Tím bylo dosaženo nízkých emisních hodnot znečištění.

K dalším ekologickým aspektům patří plynulá regulace výkonu s vysokou účinností. Tím také bylo dosaženo značné úspory paliva. Obrácené spalování a keramický spalovací prostor umožňují prakticky dokonalé spalování s minimem škodlivých exhalací. Předepsaným palivem pro tato zařízení je hnědé uhlí ořech 1 a uhelné brikety podle typu kotle. Palivo se přikládá v průměru 2x až 4x denně, popel postačí vybrat za jeden až sedm dní podle kvality paliva. 

Rodinná firma ATMOS byla v Česku založena v roce 1935. V počátcích byla její výroba zaměřena na zplynovací pohonné jednotky pro auta a lodě pod značkou DOKOGEN, tzn. stejný princip, jaký je používán u moderních zplynovacích kotlů na dřevo a uhlí. V současnosti patří k jednomu z největších evropských výrobců kotlů na pevná paliva. Firma exportuje více než 80 procent své produkce do zahraničí - do Německa, Rumunska, Itálie, Francie, Švédska, Rakouska, Polska, Ruska, Bulharska, Dánska, Slovenska, Litvy, Lotyšska, Ukrajiny, Běloruska, Španělska, Velké Británie atd.

Datum: 28.4.2018 19:15:00

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Video

Současně také

DSB - Dřevo a stavby Brno
27.2. - 3.3. 2019


MOBITEX
27.2. - 3.3. 2019Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště