Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Stavební veletrh Brno
26.-29.2. 2020

Stavební veletrh Brno

IZODOM 2000

 

IZODOM 2000 je kompletní systém prvků nejen pro výstavbu energeticky úsporných a pasivních domů, ale i pro výstavbu výrobních hal, skladů, či obytných komplexů.

IZODOM 2000 používá stavební technologii typu ICF (Insulating cocreate form)  nazývanou také "ztracené bednění", které představuje zjednodušení pro stavbu trvalých betonových nebo železobetonových konstrukcí.  Ztracené bednění, které se vyplňuje betonem, je tvořeno Izodom stavebními prvky vyráběnými z tvrdých izolačních materiálů, které jsou v konstrukci ponechány a plní funkci izolantu. Základová deska IZODOM 2000 je monolitický prvek, mnohem stabilnější než základové pásy. Prvky základové desky jsou používány jako základní bednící (izolační) komponenty s tloušťkou izolace 25 cm – PASIVNÍ základová deska, nebo lze použít druhou variantu bednících prvků s izolační vrstvou 15 cm. Izolační dílce se odlijí na staveništi betonem, vyztuženým klasickou betonářskou ocelovou výztuží nebo betonářskými ocelovými drátky (DRAMIX). Na základové desce nyní sestavíme izolaci obvodových stěn domu - ztracené bednění s potřebnými tepelnými parametry. Stavění izolace je mimořádně jednoduché, jako z kostek Lego, velmi rychlé a bez tepelných mostů. Po sestavení elementů se stěny vylijí betonem najednou až do výšky 5 metrů. Systém IZODOM umožňuje postavit různé tvary domu – podle návrhu budovy. Trvanlivější a energeticky účinnější konstrukce nelze vytvořit rychleji a jednodušeji.

Technické parametry:

Prostup tepla základové desky je U=0,13 W/m²K, nosnost materiálu je vhodná pro zatížení tlakem 30 Tun/m2. Stěnový systém nízkoenergetické stavby má prostup tepla U=0,15 W/m²K (materiál NEOPOR). U pasivní stavby dosahuje prostup tepla stěn U=0,1 W/m²K (materiál NEOPOR).

Materiál:

Izolační materiál základové desky je z Periporu, který je vhodný především tam, kde je vysoké zatížení tlakem. Vyznačuje se svou nenasákavostí a výbornými izolačními vlastnostmi. Je ideální pro místa vystavená dešti a spodní vody. Prvky stěnového systému jsou vyrobeny z materiálu EPS nebo NEOPOR, který obsahuje grafit a díky tomu výrazně zvyšuje své izolační vlastnosti. Materiál základové desky je slisovaný na  300Kpa a stěny 250Kpa, což je 3x více než u standartního fasádního EPS F70. Nejvyšší jakost této suroviny zaručuje společnost BASF, která je výhradním dodavatelem.

Dodací lhůta:

Materiál na stavbu jsme schopni dodat v rozmezí  14 - 30 dní.

Na Stavebním veletrhu společnost najdete na stánku č. 046 v pavilonu P.

Datum: 31.1.2019 9:02:00

Současně také

DSB - Dřevo a stavby Brno
26. - 29.2. 2020


MOBITEX
26. - 29.2. 2020


Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště