Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Inteligentní domácnost od ABB můžete ovládat i z druhého konce planety

 

Ráno se vzbudíte a máte příjemně zatopeno. Přejdete do vedlejší místnosti, kde si nastavíte osvětlení podle vašich představ na jedno kliknutí na vypínač nebo v mobilní aplikaci. Ač se to možná zdá jako vzdálená budoucnost, už nyní to zvládne inteligentní domácnost od ABB.

Ta se snaží pomocí automatizace co nejvíce zjednodušit lidem život. Přes vypínače nebo aplikaci v chytrých zařízeních můžete ovládat například světlo, vytápění, žaluzie nebo klimatizaci. Zároveň je chytrá domácnost dobrá ochrana před zloději. Můžete ji totiž ovládat i z druhého konce světa přes připojení na internet. Na dálku tak rozsvítíte nebo pustíte televizi, takže nikdo nepozná, že nejste doma.

 

Dva systémy chytré domácnosti

Společnost představuje ve svém chytrém apartmánu v pavilonu P hned dvě řešení pro inteligentní domácnosti. Novinkou je řada Free At Home, tedy instalace propojená s domovními telefony. Firma vystavuje také tradiční systém Ego-n, který je na trhu od roku 2007.

Aktuálně nabízí společnost pro systém Ego-n už šestnáctou designovou řadu, která se jmenuje Levit. Vznikla ve spolupráci s českým designérem Janem Čapkem, který získal cenu Czech Grand Design 2013. Řada Levit se vyrábí v Jablonci nad Nisou a má jedenáct barevných kombinací. Zajímavostí je, že se rámy a kryty dají snadno měnit.

 

Kombinace retra a moderních technologií

Retro design s moderními technologiemi zase kombinuje porcelánový design Decento. Společnost ho dělá v bílé i černé barvě. Letošní novinkou jsou také zásuvky s HDMI. Řada Decento se vyrábí se také s dřevěnými rámečky. Ty produkuje společnost z Albrechtic v Jizerských horách, která se zabývá tvorbou dětských hraček.

Mezi další designy patří například Impuls. Nabízí vypínače podsvícené LED světlem, takže je snadno najdete i po tmě.

 

Populární řada Tango nabízí novinky

Jednou z prvních designových řad, kterou společnost ABB uvedla na český trh před 20 lety, je Tango. Navrhl ji akademický sochař Jiří Dostál. Patří k nejpopulárnějším designům v českých domácnostech a loni na podzim se prodal už stomiliontý kus této řady.

Letošní novinkou v řadě Tango je zásuvka, která má i USB konektor, takže můžete dobíjet mobilní telefon a zároveň i počítač. Společnost zároveň v tomto designu dělá i rádio do zdi, které je ideální do menších prostorů, jako je kuchyně.

 

Datum: 20.4.2016 8:33:00

Současně také

DSB - Dřevo a stavby Brno
17. - 20.2. 2021


MOBITEX
17. - 20.2. 2021

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště