Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Stavební veletrh Brno
27.2. - 2.3. 2019

Stavební veletrh Brno

Fenix Trading přijede na Stavební veletrhy Brno s novými panely a ve velmi dobré kondici

 

Novinky v nabídce oblíbených sálavých panelů ECOSUN, ale i ostatní produkty ze svého sortimentu představí v Brně největší evropský výrobce elektrických topných systémů, společnost Fenix Trading s.r.o. z Jeseníku. (člen Fenix Group a.s.). Na expozici nebudou chybět podlahové a stropní topné fólie ECOFILM, topné kabely, rohože a systémy protiúrazové ochrany ECOFLOOR, sálavé topné panely ECOSUN (vč. mramorových panelů MR a skleněných panelů GR pro reprezentativní místnosti) a přímotopné elektrické konvektory ECOFLEX.


„Na veletrhu představíme dvě novinky mezi sálavými panely – skleněné panely ECOSUN 500 GS a keramické panely ECOSUN Natural.“ říká Miroslav Petr, vedoucí tuzemského obchodu Fenix Trading a dodává: Nový skleněný panel ECOSUN 500 GS, v černém, bílém a zrcadlovém provedení, rozšiřuje stávající řadu bezrámových sálavých panelů. Typ 500 GS je svými rozměry přizpůsoben k přednostní instalaci na výšku a hodí se proto zejména do místností s omezeným prostorem. Typickým místem určením jsou koupelny, současně s panely proto byla nabídka rozšířena i o nerezová madla na sušení ručníků. Panel ECOSUN 500 GS tak může plnit nejen funkci hřejivého topidla, ale i praktického doplňku“.

Další novinkou jsou keramické sálavé panely ECOSUN Natural s dokonalou imitací přírodního kamene. Nové panely jsou vhodné do reprezentativních prostor, hal, koupelen i běžných obytných místností. Panely lze zavěsit na výšku i na šířku, vždy však výhradně ve svislé poloze (nástěnná instalace). Panely jsou nabízeny v až pěti barevných variantách.

Společnost Fenix Trading s.r.o. je součástí skupiny Fenix Group a.s., které se v loňském roce opět dařilo. Tržby celé skupiny za rok 2017 dosáhly výše 1,440 mld. Kč a proti výsledkům roku 2016 (1,280 mld. Kč) se zvýšily o 12 %. Na rekordních výsledcích se i letos výrazně podílel český trh, který je z pohledu objemu tržeb v posledních letech jedničkou celé skupiny. Přesto je společnost Fenix Group nadále silně exportní firmou – své topné systémy exportuje do 63 zemí na 5 kontinentech. V sedmi zemích zaměstnává 323 zaměstnanců, z toho v České republice 178. Holding Fenix má v současnosti své výrobní zázemí v sedmi zemích – kromě České republiky také na Slovensku, ve Francii, Španělsku, ve Velké Británii, Norsku a Německu. Německá výrobní základna je čerstvou novinkou - skupina FENIX Group a.s. se od 1. února 2018 rozšířila o nového člena: společnost FENIX Deutschland GmbH.

Úspěšně proběhl v loňském roce přesun výroby vysokoteplotních sálavých panelů a montážní linky nízkoteplotních sálavých panelů v Jeseníku, který byl kvůli uspokojení vysoké poptávky naprostou prioritou. Pokračovalo i měření provozních parametrů administrativního centra Fenix Trading v Jeseníku, které funguje jako pilotní projekt pro ověření spolupráce střešní fotovoltaické elektrárny s domovními bateriemi a chytrou sítí. „Dvouleté testovací období skončí na podzim letošního roku, kdy také vydáme detailní závěrečnou hodnotící zpráva.“ uvedla ing. Kateřina Jezerská, ředitelka Fenix Trading.

„I v roce 2018 budeme pokračovat v investicích, které posílí naši výrobu, obchod i vývoj,“ říká ing. Cyril Svozil, majitel a předseda představenstva Fenix Group a.s. a dodává: „Tou první byla již dokončená akvizice německé společnosti Limmer Import-Export a vznik FENIX Deutschland GmbH, pokračovat budeme i v další automatizaci výroby v Jeseníku. V plánu je nákup a rekonstrukce nového výrobního závodu Fenix Slovensko a úspěšně pokračuje také pilotní projekt špičkovací stanice v závodě v Jeseníku, který realizujeme s naším start-upem AERS s.r.o. Zvažujeme také investice do výroby baterií, ale to je zatím jen ve fázi úvah.“

Další informace najdete na www.fenixgroup.cz

Datum: 2.3.2018 10:30:00

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Video

Současně také

DSB - Dřevo a stavby Brno
27.2. - 3.3. 2019


MOBITEX
27.2. - 3.3. 2019Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště