Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Díky Stavebním veletrhům Brno stouply firmě NEW-THERM poptávky o 500 procent

 

Petr Doubravský má od roku 2015 velkou zodpovědnost. Získal totiž výhradní zastoupení pro celou jižní Moravu na zateplovací systém NEW-THERM. „Navštěvoval jsem projektanty, architekty, dával osvětu lidem a jezdil na fakulty vzdělávat studenty, začínající projektanty a architekty,“ popisuje Doubravský.

Zároveň se setkával s architekty a projektanty na obchodních jednáních. „Účast na veletrhu jsem bral jako jednu z dalších možností zviditelnění, jak se za relativně nízké náklady dostat více mezi odbornou i laickou veřejnost,“ říká.

Poprvé do Brna zavítal loni. „Předtím jsem na žádné výstavě nebyl. Před veletrhem jsem nevěděl, co od toho mám očekávat či jak mám produkt prezentovat,“ sděluje. V jednání s klienty mu ale pomohla jeho komunikativnost. „Jsem obchodník, takže se každý den stýkám s lidmi. Navíc rozumím stavařině, takže umím produkt nejen prodat, ale i zrealizovat,“ uvádí Doubravský.

Správnou prezentační strategii tak získal v prvních třiceti minutách. „Hlavní bylo, aby lidé dokázali rychle zpracovat, o čem produkt je. Kromě laiků se tady samozřejmě stavovali i projektanti a architekti, ale pro ně je zajímavější spíše osobní schůzka u nich v kanceláři, kde máme na představení výrobku více klidu a času,“ myslí si obchodně technický zástupce.

Od veletrhu měl nemalá očekávání. „První dva měsíce to ale bylo v útlumu. Nicméně zpětně můžu říct, že jsem loni získal zakázky, které budu realizovat až za rok. Poptávky vzrostly o tři sta až pět set procent, zvýšil se i počet realizací a hlavně se o zateplovacích systémech dozvěděla širší veřejnost. Objemově se nám to vrátilo určitě několikanásobně,“ hodnotí Doubravský.

 

Datum: 27.4.2017 8:35:00

Současně také

DSB - Dřevo a stavby Brno
17. - 20.2. 2021


MOBITEX
17. - 20.2. 2021

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště