Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Stavební veletrh Brno
2.-4.3. 2023

Stavební veletrh Brno

ČKAIT na Stavebním veletrhu Brno 2022

 

Česká komora autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě je tradičním vystavovatelem a odborným partnerem Stavebního veletrhu Brno.

CO ČKAIT NABÍZÍME V RÁMCI VELETRHU?

Služby stánku ČKAIT jsou poskytovány po celou dobu trvání veletrhu.

PŘEDNÁŠKY

V rámci Stavebního poradenského centra organizuje ČKAIT pro návštěvníky veletrhu krátké přednášky na aktuální témata.

čtvrtek 21. 4. 2022 (15:30-16:30 hod.) – TECHNIKA PROSTŘEDÍ BUDOV – pro ODBORNÍKY

Moderuje: doc. Ing. Aleš Rubina, Ph.D.

 • Zkušenosti při tvorbě průkazů PENB, doc. Ing. Petr Horák, Ph.D.
  Rok 2022 znamená další zpřísnění požadavků na výstavbu nových budov z pohledu energetické náročnosti. Přednáška se věnuje těmto novým požadavkům na energetickou náročnost budov při výstavbě nových budov a rekonstrukci stávajících. Ve stručnosti jsou shrnuty nedůležitější požadavky z pohledu zákona a platných právních předpisů z praktického pohledu energetického specialisty.
 • Využití šedých vod v budovách, Ing. Jakub Vrána, Ph.D.
  Co je to šedá voda. Nové normy pro navrhování, montáž, zkoušení, provoz a údržbu zařízení pro využití šedých vod. Projektování, zjednodušené posouzení využití šedé vody a dimenzování zařízení pro využití šedé vody. Požadavky na kvalitu čištěné šedé vody.
 • Bazény v interiéru a odvětrání prostor, Ing. Petr Blasinski, Ph.D.
  Příspěvek popisuje návrh a následnou ekonomickou bilanci provozu filtrace vzduchu. Jsou porovnávány různě výkonné systémy vzduchotechniky, vybavené rozdílnou kvalitou třídy filtrace a vliv návrhu AC/EC ventilátoru. Situace je rozebrána na analytických modelech se vzájemným porovnáním ceny na roční provoz filtrace vzduchu.
 • Po skončení přednášek bude následovat diskuse.


pátek 22. 4. 2024 (10–11 hod.) – MODULOVÁ VÝSTAVBA – pro NÁVŠTĚVNÍKY VELETRHU

 • přednáší: Zdeněk Kaňa
  Od letmé montáže k modulární dřevostavbě. Výhody a nevýhody.  Modulární stavba není mobileheim, ale ve většině případů  kvalitní nízkoenergetická, nebo pasivní dřevostavba. Zkušenosti z vývoje. Detaily, problémy a jejich řešení.
 • Po skončení přednášky bude následovat diskuse.


pátek 22. 4. 2022 (14-15 hod.) – POTORNÁDOVÝ DŮM V PÁNOVĚ – pro NÁVŠTĚVNÍKY VELETRHU

 • přednáší: Zdeněk Kaňa
  Výstavba nového domu na místě původního, zničeného tornádem v červnu 2021. Jak důležitá je jasná představa stavebníka o podobě a technickém vybavení domu. A jak je důležitá spolupráce s odborníky. Dotace na obnovu domu čerstvě po tornádu a dnes.

Ne všichni věřili v pomoc členů ČKAIT, mysleli si, že domy postaví svépomocí levněji. Při pohledu na postižené obce je patrné, že mnozí přecenili své síly. Dalším nepříznivým faktorem je neustálé zvyšování cen. Proto přinášíme jeden z pozitivních příkladů pomoci členy ČKAIT a CPD.

Oním příkladem je dům, který byl tornádem přímo zasažen, nevratně poškozen a následně zdemolován v hodonínské čtvrti Pánov.

Konstrukce nového domu je pasivní dřevostavba. Výstavba probíhala ze předvyrobených stěnových panelů. Největším problémem v průběhu výstavby byl nedostatek materiálů a místních kapacit.

Celá realizace trvala 3 měsíce a klienti už na konci listopadu bydleli v kompletně vybaveném domě.

 • Po skončení přednášky bude následovat diskuse

   

 

Datum: 20.4.2022 15:58:00

Současně také

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště