Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Cech topenářů a instalatérů udělil výroční ocenění nejlepším v oboru

 

Ve středu 25. 4. 2018 byla v pavilonu P slavnostně vyhlášena ocenění Cechu topenářů a instalatérů těm nejlepším v oboru. Jednalo se o výroční topenářskou a instalatérskou cenu, výroční topenářské a instalatérské uznání, dílo roku 2018 a cena Franze Zieglera-Thermia. Ceny předávali pan Bohuslav Hamrozi, prezident Cechu topenářů a instalatérů České republiky a paní Eva Svobodová, MBA, generální ředitelka  AMSP ČR – Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR. Během večera byly také vyhlášeny výsledky ankety Zlatá medaile Stavebních veletrhů Brno 2018 a uděleny ceny Grand Prix Mobitex 2018.

Výroční topenářská a instalatérská cena

Výroční topenářská a instalatérská cena je udělována firmám, institucím a osobám za významné činy v oboru topenářství a instalatérství, a to v ČR i v zahraničí. Nositelé cen obdrželi křišťálovou plaketu a diplom. 

Výroční topenářská cena za rok 2018 byla udělena Janu Hladíkovi. Jan Hladík je od roku 1995 jednatelem společnosti Městské tepelné hospodářství Kolín, spol. s r.o. (MTH Kolín), které dodává tepelnou energii do 528 odběrných míst, provozuje 43 předávacích stanic pára – voda, 62 domovních teplovodních předávacích stanic, 53 kotelen na zemní plyn a 2 kotelny na topný olej. V rámci služeb poskytuje topenářské i instalatérské služby, pohotovostí služby, realizaci revizí, realizaci rekonstrukcí kotelen, předávacích stanic a potrubí, rozúčtování topných nákladů, termovizní měření a poradenství v oblasti energetických úspor. MHT Kolín prosadila projekt s bytovými předávacími stanicemi, který svým komfortem předčí ostatní konkurenční projekty. Za základ úspěchu společnosti v posledních letech je možno považovat: orientace na spokojenost zákazníků, stálá a rozumná investiční aktivita, spolupráce v rámci skupiny Energie AG a v neposlední řadě výborná práce kolektivu zaměstnanců pod vedením pana Jana Hladíka.

Výroční instalatérskou cenu za rok 2018 získala společnost Cvrček, s.r.o. Vznikla v roce 1992 a zaměřujeme se na instalatérské, plynařské, topenářské a zednické práce, a to jak pro domácnosti, tak pro velké a komplexní stavby v průmyslové sféře. Pořádá konzultace a poradenství, projektovou činnost. Působnost v prvních letech byla pouze na území Ústí nad Labem a postupně se rozšiřovala na Ústecký kraj, Středočeský kraj a na konec na celou Českou republiku. Spolupracuje s OHK Ústí nad Labem a je členem společenství EKOMPLEX. V posledních letech byla úspěšně navázána spolupráce s podniky ve Spolkové republice Německo. Dlouhodobým cílem společnosti je udržet a zvyšovat pružnost, kvalitu, technickou úroveň a komplexnost poskytovaných služeb tak, aby se společnost stala vítaným partnerem investorů.

Předávání výroční topenářské ceny panu Janu Hladíkovi, jednateli společnosti Městské tepelné hospodářství Kolín, spol. s r.o. Předávání výroční topenářské ceny...
Předávání výroční Instalatérské ceny panu Petru Cvrčkovi, jednateli společnosti Cvrček, s.r.o. Předávání výroční Instalatérské ceny...

Výroční topenářské a instalatérské uznání

Výroční topenářské a instalatérské uznání je udělováno Cechem topenářů a instalatérů firmám, institucím a osobám za inovace v oboru topenářství a instalatérství v České republice.

Výroční topenářské uznání za rok 2018 získala společnost Viessmann, spol. s r.o. Skupina Viessmann je předním mezinárodním výrobcem systémů vytápěcí, chladicí a klimatizační techniky. Má mezinárodní působnost, patří k ní 22 výrobních společností v 11 zemích. Jako ekologický a technologický průkopník dodává Viessmann již po desetiletí energeticky efektivní topné systémy na olej a plyn s nízkým obsahem škodlivin i solární systémy, kotle na dřevo a tepelná čerpadla. Součástí nabídky regenerativních energetických systémů jsou termická solární zařízení s plochými a vakuovými trubicovými kolektory k ohřevu pitné vody, podpoře vytápění a solárnímu chlazení budov, speciální kotle a topná zařízení od 4 kW do 50MW na kusové dřevo, štěpku a dřevěné pelety, tepelná čerpadla od 1,7 do 2.000 kW k využití tepla ze země, spodní vody nebo okolního vzduchu i fotovoltaické systémy. Firma Viessmann přistupuje k otázkám trvalé udržitelnosti tak, aby byla ekonomie, ekologie a sociální odpovědnost v celém podniku v souladu. Uspokojuje tak dnešní potřeby, aniž by narušovala základy života budoucích generací.

Výroční instalatérské uznání za rok 2018 obdržely Družstevní závody Dražice-strojírna s.r.o. Jsou největším výrobcem ohřívačů vody v České republice známým po celé Evropě. Základní činností společnosti DZ Dražice je výroba a prodej ohřívačů vody. Jedná se o modely v provedení svislém, vodorovném, stacionárním, elektrickém a kombinovaném v objemech od 5 l do 1000 l. Dále pak nepřímotopné stacionární zásobníky vody o objemech od 100 l do 1000 l. Neméně důležitým předmětem činnosti je i výroba zásobníků vody s nepřímým ohřevem pro výrobce plynových kotlů. Český trh s ohřívači vody letos obohatí novinka společnosti Družstevní závody Dražice, která naplňuje moderní požadavky na efektivní a rychlý ohřev vody v obytných budovách – plochý elektrický bojler OKHE ONE, který je vhodný do malých a úzkých prostor a slouží tak i jako adekvátní náhrada plynového ohřívače vody. Cílem DZ Dražice je posílit pozici na trhu. Pevným základem pro to je vynikající tradice a kvalita jejich produktů, zodpovědná a dokonalá služba zákazníkům i pověst společnosti zodpovědné vůči životnímu prostředí.

Předávání výročního topenářského uznání panu Ing. Janu Horáčkovi, zástupci jednatele společnosti Viesmann Předávání výročního topenářského...
Předávání výročního instalatérského uznání panu Jaroslavu Olivovi, řediteli prodeje pro Českou republiku společnosti Družstevní závody Dražice-strojírna s.r.o. Předávání výročního instalatérského...

Dílo roku

Cena „Dílo roku“ je určená pro realizovaná díla v řemeslném oboru, která přispívají ke zvýšení kreditu řemeslné dovednosti v oboru.

Pro rok 2018 cenu Dílo roku získala společnost ETL-EKOTHERM, a.s. Společnost ETL-EKOTHERM, a.s. je od roku 1992 autorizovaný distributorem společnosti Alfa Laval, deskových výměníků a předávacích stanic tepla pro Prahu a střední Čechy, Brno a jižní Moravu.  ETL - Ekotherm a.s. je zapojena do systému sdruženého plnění povinností zpětného odběru a využití odpadu z obalů EKO - KOM. Mezi stěžejní výrobky společnosti patří: expanzní automaty - vyrovnávací a doplňovací zařízení (VDZ), kompaktní předávací stanice tepla, kombinované sdružené rozdělovače – sběrače RS KOMBI a klasické trubkové rozdělovače, atypické sestavy pro parní systémy, hydraulické vyrovnávače dynamických tlaků (HVDT), svařence pro tepelnou techniku, zakázkové konstrukce z oceli, nerezu či hliníkových slitin. V roce 2017 byl spuštěn volně přístupný bezplatný software ETL Designer v cloudovém prostředí pro návrh sdružených rozdělovačů RS KOMBI i klasických trubkových rozdělovačů, vhodný jak pro projektanty, tak pro nabídková oddělení firem a velkoobchodů.

Cena Franze Zieglera-Thermia

Cena je zhodnocením a oceněním dlouholeté a cílevědomé práce odborníků v oboru a je udělována na počest Franze Zieglera, bývalého prezidenta a jednoho ze zakladatelů Cechu topenářů a instalatérů České republiky, který významně přispěl k rozvoji oboru.

Cenu Franze Zieglera-Thermia za rok 2018 získává Ing. Renata Topinková. Ta pracuje v oboru TZB  jako projektantka od roku 1984.  V roce 1993 začala projektovat jako OSVČ a projektuje dodnes. Složila zkoušky na energetického auditora a byla zapsána do seznamu energetických auditorů, energetických specialistů. Jako energetický specialista zpracovává energetické audity, energetické posudky, průkazy a kontroly kotelen. Od září  2007 začala učit na  Střední škole polytechnické Brno, Jílova, p.o. Jako učitelka má velice dobré výsledky, je i přes svoji přísnost mezi studenty oblíbená a uznávaná. Dlouhodobě působí v Cechu topenářů a instalatérů České republiky (CTI ČR), ve kterém se zabývá odbornou osvětou, určenou i pro řemeslníky. Cena je udělena za zhodnocení a ocenění dlouholeté a cílevědomé spolupráce s CTI ČR.

Předávání ceny Dílo roku panu Zdeňku Lovicarovi, předsedovi představenstva společnost ETL-EKOTHERM, a.s. Předávání ceny Dílo roku panu Zdeňku...
Předávání ceny Franze Zieglera-Thermia za rok 2018 paní Ing. Renatě Topinkové Předávání ceny Franze Zieglera-Thermia za...

Datum: 27.4.2018 12:30:00

Současně také

DSB - Dřevo a stavby Brno
17. - 20.2. 2021


MOBITEX
17. - 20.2. 2021


Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště