Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

AGRO Brno – Tuřany nabízí 600 druhů hrnkových květin, bylinek a okrasných dřevin

 

Společnost AGRO Brno–Tuřany, a.s., je v mnoha ohledech výjimečnou společností. Nejen tím, že navazuje na dlouholetou a úspěšnou tradici našich předchůdců v oblasti zemědělské výroby, pěstování květin a okrasného školkařství. Ale také proto, že trvale nabízí největší výběr rozmanitých druhů hrnkových květin, bylinek a okrasných dřevin na Moravě. I jejich známé Tuřanské kysané zelí je díky své jedinečné chuti mezi spotřebiteli velmi oblíbenou značkou a navíc pravidelně sbírá ocenění v odborných soutěžích.

     

Společnost byla založena v roce 1993 při procesu transformace zemědělských družstev. Její sídlo je, jak sám název napovídá, v městské části Brno – Tuřany. Obdělávaná úrodná půda, výrobní a prodejní areály se nachází především na jihovýchodním okraji města Brna. Činnost AGRO Brno–Tuřany zahrnuje jak zahradnickou, tak i klasickou zemědělskou výrobu.

Zahradnická divize AGRO Brno – Tuřany je předním producentem kvalitních hrnkových květin, bylinek a okrasných dřevin. Ročně vyprodukuje téměř 3 miliony hrnkových květin a bylinek, čímž se řadí mezi největší na českém trhu. Zákazníci si mohou vybrat z téměř 200 druhů rostlin, včetně balkonových květin, vánočních hvězd a letniček. Ročně vypěstuje přibližně 250 tisíc okrasných dřevin zahrnujících více než 400 druhů jehličnanů, listnatých keřů, alejových stromů a konifer různých variet a velikostí.

Zahradnická divize obhospodařuje 4,5 ha zasklených ploch, ve kterých jsou produkovány hrnkové květiny, řezaná zeleň, sazenice i hotové rostliny. Na 18,5 ha volných ploch jsou pěstovány trvalky, léčivky, hrnkové chryzantémy, dřeviny v kontejnerech i ve volné půdě, okrasné stromy a keře.

Na Stavebních veletrzích Brno je společnost AGRO Brno – Tuřany hlavním partnerem a dodavatelem zeleně v rámci venkovní expozice Zahradní architektura, kterou najdete na volné ploše F (mezi pavilony F a P). Naživo budete moci zhlédnout nabízený sortiment nebo si kousek z něj odnést i domů. Součástí akce je totiž i prodej drobné zeleně.

Více informací o společnosti AGRO Brno – Tuřany se dozvíte na www.agro-turany.cz.

Datum: 10.4.2018 10:28:00

Současně také

DSB - Dřevo a stavby Brno
17. - 20.2. 2021


MOBITEX
17. - 20.2. 2021


Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště