Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Stavební veletrh Brno
26.-29.2. 2020

Stavební veletrh Brno

O stavební poradenské centrum byl velký zájem

 

Stavební veletrh je nejen místem, kde návštěvníci hledají obchodní partnery či inspiraci pro řešení bydlení a bytového interiéru, ale chodí sem i pro odborné rady. Letos tu vzniklo rekordních patnáct stánků s bezplatným poradenstvím. K těm hojně navštěvovaným patřilo Stavební poradenské centrum, které v pavilonu P tradičně zřídila Česká komora autorizovaných inženýrů a techniků ve výstavbě.

„Služby Stavebního poradenského centra jsou tradicí. Mnozí návštěvníci chodí konzultovat opakovaně. V minulosti jsme měli několik tazatelů, kteří se přišli první rok informovat před koupí pozemku a s ním spojenými potřebami (sítě, přístupová komunikace…), druhý rok již diskutovali nad projektovou dokumentací a v roce třetím se přišli pochlubit již hotovou stavbou,“ říká Dominika Hejduková, vedoucí Střediska vzdělávání a informací České komory autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě.

A jaké jsou nejčastější dotazy, které Komora s návštěvníky při konzultacích řeší? „Dotazy se v průběhu let mění minimálně. Opakovaně řešíme výběr vhodného materiálu pro stavbu, opravy staveb, poruchy střech, izolace proti vlhkosti, zdroje energie, vhodné způsoby vytápění staveb, právní předpisy a procesy spojené s povolováním staveb, nevhodné použití materiálů ve stavbách, případně nekvalitně provedené stavební práce. Častými dotazy je také likvidace plísní v bytech a domech. Mnoho návštěvníků se v letošním roce zajímalo o úvěrové programy Státního fondu rozvoje bydlení,“ dodává Dominika Hejduková.

Letošní novinkou Stavebního poradenského centra byly přednášky pro laickou veřejnost na témata zdravé bydlení, požární ochrana staveb, hospodaření vodou a bezbariérové úpravy staveb. „Jsem mile překvapená vysokým zájmem návštěvníků veletrhu o přednášky. Každý den si přišlo přednášky vyslechnout kolem pětačtyřiceti zájemců. Také o konzultace byl větší zájem než v roce minulém, což vyplývá z vyšší návštěvnosti veletrhu, kterou jsme zaznamenali. Přála bych Stavebnímu veletrhu Brno, aby letošní ročník byl cestou vzhůru,“ říká Dominika Hejduková na veletržním stánku.

 

Datum: 2.3.2019 13:47:00

Současně také

DSB - Dřevo a stavby Brno
26. - 29.2. 2020


MOBITEX
26. - 29.2. 2020


Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště