Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Zlaté medaile si ze Stavebního veletrhu Brno

 

Vchodové dveře i teleplněizolační tvárnice ocenila odborná komise na Stavebních veletrzích Brno. Čtyři exponáty ve středu večer získaly ocenění Zlatá medaile Stavebních veletrhů Brno 2016.

Cenu v kategorii design získaly Vchodové dveře dřevohliníkové Virtual s panelovým fixním prvkem v jedné rovině od vystavovatele PRAŽÁK s. r. o. Tyto dveře vytvářejí dojem jednolité plochy včetně fixních dílů, protože dveře i fix jsou v jedné rovině.

V kategorii inovativní materiál ocenila komise sádrokartonovou desku s extrémní pevností Habito od vystavovatele Saint-Gobain Construction Products CZ a.s., divize Rigips. Tato deska umožňuje stavět interiérové stěny a příčky s vysokou mechanickou odolností a únosností. Můžete do ní tedy kotvit předměty bez předvrtání nebo hmoždinek.

Hned ve třech kategoriích – inovativní materiál, technologie a služba – se o cenu ucházel překlad Porotherm KP Vario UNI pro rolety a žaluzie od vystavovatele Wienerberger cihlářský průmysl, a. s. Odborníci ocenili jeho variabilní použití pro venkovní rolety i žaluzie. Zároveň má špičkovou požární odolnost a výbornou ochranu proti hluku.

Posledním oceněným se staly tepelněizolační tvárnice Lambda YQ od vystavovatele Xella CZ, s.r.o. Tyto tvárnice vynikají unikátní kombinací pevnosti, hmotnosti a tepelné vodivosti. Splňují požadavky na domy budoucích generací a jsou proto vhodné jako jednovrstvé zdivo bez dodatečného zateplení.

 

Datum: 21.4.2016 11:38:00

Současně také

DSB - Dřevo a stavby Brno
17. - 20.2. 2021


MOBITEX
17. - 20.2. 2021

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště