Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Stainless
5.-6.5. 2015

Mezinárodní veletrh a kongres korozivzdorných ocelí

Stainless 2015 v číslech

 

139 vystavovatelů z 19 zemí
3 067 m2 čisté výstavní plochy
1 726 návštěvníků ze 35 zemí

Závěrečná zpráva ke stažení:

Ohlasy z veletrhu STAINLESS

 

Deven Choudhary, export and executive, Divine Tubes, Indie:
V Brně vystavujeme poprvé, protože jsme zahájili výrobu bezešvých trubek a chceme je představit zákazníkům v Evropě. Myslím, že tento veletrh je výborný pro východní Evropu, což je region, kde obchod v budoucnu dále poroste a může být pro nás zajímavější než trh v západní Evropě, který zpomaluje a kde je příliš velká konkurence. Lidé přicházející k nám na stánek jsou vážní zájemci, se kterými můžeme diskutovat o našich produktech a kvalitě nabídky. Jsme tady spokojeni. Organizace je perfektní, ale postrádáme jedinou věc - vegetariánské jídlo.

Tomáš Rýpar, jednatel, Schwer Fittings, ČR:
Jsme tady pravidelně, takže mohu srovnávat a musím říci, že letošní STAINLESS  se mi líbí nejvíc ze všech dosavadních ročníků, ať už byly v Brně nebo dříve v Ostravě. Je zatím největší a přišlo za námi nejvíce návštěvníků, a to opravdových zájemců a možná budoucích zákazníků. Organizaci a servis jsou stále stejně kvalitní, ale z pohledu velikosti veletrhu a návštěvnosti je to opravdu nárůst. Jsem velmi spokojen.

Izabella Suchorzynska, manažerka marketingu a rozvoje prodeje, Nova Trading, Polsko:
Naše společnost je na této výstavě přítomna již od prvního ročníku v Ostravě, kde jsme byli hlavním partnerem, a každý ročník se prezentujeme větším stánkem. Letos jsme na dvojnásobné ploše než před dvěma lety. Potkáváme se tu se spoustou našich klientů, dodavatelů a obchodních partnerů, vedeme s nimi jednání a po oba dva dny jsme skutečně velmi zaneprázdněni. Pro Veletrhy Brno je to poměrně malý veletrh, ale pro naši branži je to velká událost. Z celého světa sem přijíždějí lidé , kteří v nerezové oceli něco znamenají, a pro naši firmu je to velmi užitečná příležitost, protože neztrácíme čas cestováním po světě, ale potkáme je všechny na jednom místě. Je to pro nás ta nejzajímavější akce a za dva roky určitě nebudeme chybět.

Sameer Gathani, president sales & marketing, Ambica Steels, Indie:
Účastníme se této výstavy poprvé. Máme zákazníky po celé Evropě a chceme s nimi utužovat obchodní vztahy, lépe porozumět situaci na zdejším trhu a zároveň navázat kontakty s koncovými uživateli. Myslím, že STAINLESS Brno je povedená akce a měli bychom se na ni za dva roky vrátit, abychom potvrdili naši přítomnost na evropském trhu.

Ivan Valach, prodej, 1. Miroslavská strojírna, ČR:
Na STAINLESS jsme asi počtvrté a na náš stánek přichází hodně zákazníků, takže jsme spokojeni. Obchodní jednání, která tady vedeme, jsou věcná. Také se nám podařilo navázat hodně nových kontaktů se zahraničními partnery, což jsme ani neočekávali, například na polském trhu, kam jsme dosud nikdy nedodávali. Ale hlavní je pro nás možnost sejít se tu se stávajícími zákazníky. STAINLESS naplňuje to, co od něj očekáváme, a proto se sem stále vracíme.

Maciej Kowalewski, head of marketing, ThyssenKrupp, Polsko:
Jsme tu každé dva roky, protože jde o jednu ze dvou oborových výstav v Evropě a tu nejdůležitější pro východovropský trh. Je to hlavně setkání distributorů a výrobců, potkáváme se zde s našimi zákazníky, dodavateli a vůbec obchodními partnery, s nimiž můžeme diskutovat o současném trhu. Občas navážeme i nějaké nové kontakty, jednali jsme tu třeba s partnery z Číny a Indie, ale možná z 90 procent jde o lidi, které z našeho businessu už známe. Ovšem právě to je pro nás velmi důležité, protože můžeme uskutečnit spoustu schůzek prakticky se všemi důležitými partnery na jediném místě bez dlouhého cestování. Na veletrhu je vidět, že roste, a s počtem návštěvníků jsme také spokojeni, zejména první den byl pro nás velmi hektický.

Dietmar Lang, prokurist, Voß Edelstahlhandel, Rakousko:
Jsme tady od samého začátku, protože pro naši společnost jde o velmi důležitý veletrh. Potkáváme tu spoustu zákazníků nejen z České a Slovenské republiky, ale také z Rakouska, Maďarska, Bulharska, Slovinska a dalších zemí. Ti všichni sem přijíždějí, aby získali informace o trhu s nerezovou ocelí. Veletrh se mi líbí, i když mi ve srovnání s minulými ročníky připadá poněkud klidnější, vidím tu méně lidí, což je možná dáno i větší halou. Ale pokud jde o jednání, která jsme zde vedli, jsme skutečně spokojeni.

Franziskus Bagusat, commercial manager, ChromiumTrade, Švýcarsko:
Poprvé jsme v Brně vystavovali před dvěma lety, byli jsme velmi spokojeni a letos jsme se vrátili už s podstatně větším stánkem. Je to krásný veletrh, sice malý, ale velmi specificky zaměřený. Lidé sem přijíždědí z velké dálky a vědí proč, můžeme s nimi jednat velmi konkrétně. Pro nás je STAINLESS Brno velmi důležitý, potkáváme tu spoustu velmi dobrých zákazníků a také řadu nových z celé Evropy. Mohu říci, že jsem s letošním ročníkem absolutně spokojen.

Milind D. Ghumare, head of export marketing, India Steel Works, Indie:
V Brně se prezentujeme poprvé. Jsme silně zastoupeni na polském trhu a máme některé zajímavé poptvávky z dalších zemí východní Evropy, proto jsme se rozhodli, že je potřeba být zde více vidět a představit se dalším potenciálním zákazníkům. Tento veletrh je pro nás dobrá příležitost a jsme rádi, že jsme se zúčastnili. Jsme spokojeni s počtem zákazníků, které jsme tu mohli oslovit, nejen ze sousedních zemí, ale třeba i z Ruska a Běloruska. Přijíždějí sem trochu jiní zákazníci než na veletrh v Maastrichtu, což je pro nás pozitivní. Za dva roky tu chceme být zase.

Paul Meijering, CEO, Paul Meijering Stainless Steel, Nizozemí:
Jsme tu od prvního ročníku v Ostravě a pokaždé to byl veleth, kde jsme našli nové obchodní partnery, ale letošní ročník je jednoduše fantastický. Potkali jsme tu mnohem více nových zákazníků, než jsme očekávali - z Maďarska, Polska, Turecka, Německa, Itálie, Švýcarska. Je to jako sen. Už první den v 11 hodin jsme mohli jet domů, tolik jsme získali nových kontaktů.

Tomáš Kašpárek, obchodní zástupce, Italinox, ČR:
Jsme tady pravidelně a letošní návštěvnost je opravdu velká, což je dáno i oživením trhu. Před dvěma lety se naše branže ještě otřepávala z krize, ale letos jsme už naprosto spokojeni. Můžeme tady během dvou dnů jednat skoro se všemi našimi dodavateli a navázali jsme kontakty také s novými. STAINLESS Brno pro nás je z tohoto pohledu jedinečný a plní přesně to, co od něj očekáváme.

Mohlo by Vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Video

Fotogalerie

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště