Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Ve středu startuje ocelářský veletrh STAINLESS

 

Každé dva roky se Brno stává centrem světového obchodu s korozivzdornou ocelí. Již 10. mezinárodní veletrh STAINLESS se zde uskuteční od 15. do 16. května a opět přivítá vybranou klientelu úzce specializovaného businessu. 120 vystavovatelů z 24 zemí bude jednat se zákazníky, kteří se do Brna sjíždějí z 24 zemí Evropy a Asie. Veletrh STAINLESS pořádaný ve spolupráci s německým partnerem – nakladatelstvím Focus Rostfrei – je unikátní svou mezinárodností: ze zahraničí přijíždí více než 80 % vystavovatelů a 40 % návštěvníků.


Jde o vysoce specializované mezinárodní setkání výrobců, subdodavatelů, obchodníků, zpracovatelů a dodavatelů zařízení působících v oboru korozivzdorných ocelí. „STAINLESS je ideální prezentační a komunikační platformou zejména pro zájemce o český, slovenský, rakouský a polský trh. Na brněnském výstavišti se nabízí unikátní příležitost navázat a upevnit kontakty s potenciálními kooperačními partnery a odběrateli,“ uvedl Michalis Busios, ředitel projektu.

Letos se bude STAINLESS konat už podesáté. První ročníky se konaly v Ostravě, avšak v roce 2009 se stále rostoucí veletrh přesunul do větších prostor, konkrétně pavilonu B brněnského výstaviště. Ale ani ten už zájmu o prezentaci nestačí – letos je STAINLESS už potřetí v moderním pavilonu V. Zájem o účast projevilo sto dvacet vystavovatelů z dvaceti čtyř zemí. Kromě tradičních vystavovatelů z Německa, České republiky, Itálie, Indie či Polska jsou mezi nimi nově také firmy ze Španělska a Velké Británie. Z těch nejvýznamnějších jmenujme například ACERINOX, Aperam, India Steel Works, Italinox, Marcegaglia, Maxim Tubes, Stappert a další.

Tradičně nejvíce jsou na veletrhu zastoupeni vystavovatelé z oboru korozivzdorné oceli, dále firmy prezentující hutní výrobky z korozivzdorných ocelí; stroje, zařízení, vybavení pro úpravy a zpracování korozivzdorných ocelí a výrobky z korozivzdorných ocelí.

Veletrhu STAINLESS se účastní především dodavatelé materiálů a produktů k dalšímu zpracování, takže exponátů není mnoho. Také z důvodu velkého objemu výrobků jsou na stáncích zpravidla k vidění pouze malé vzorky či drobné exponáty. Přesto někteří vystavovatelé přivezou také novinky ve své nabídce. Damstahl vystaví bezešvé a svařované korozivzdorné trubky, které jsou určeny pro použití například v ocelářství, strojírenství, při stavbě lodí, výstavbě továren nebo v mořských větrných elektrárnách. Program firmy reaguje na požadavky trhu, nabízí velké a dostupné zásoby - třeba trubky se speciálními požadavky na drsnost povrchu uvnitř či trubky z ocelí různých kvalit a povrchů. Aby svým zákazníkům zajistili produkty stálé kvality, spolupracuje Damstahl pouze s výrobci, kteří jsou schopni splnit náročné požadavky certifikace a autorizace.

Německá společnost BUTTING na veletrhu STAINLESS 2019 nabídne svařované trubky, kterých má běžně skladem kolem pěti tisíc tun různých druhů, jakosti materiálů a kritérií kvality. Servis této firmy zahrnuje výrobu produktů pevných délek, dodatečnou kontrolu kvality, speciální zkosení či individuální značení. Velkým přínosem pro zákazníky je individuální balení, které především ušetří náklady.

V roce 2017 veletrh navštívilo více než dva tisíce odborníků ze 45 zemí. Účastníci minulého ročníku hodnotili akci velmi pozitivně. Zdůrazňovali kvalitu získaných tuzemských i zahraničních kontaktů s potenciálními zákazníky a důležitost veletrhu jako místa setkání se zástupci různých společností působících v oboru korozivzdorných ocelí. Pro západoevropské vystavovatele je STAINLESS v Brně branou do zemí střední a východní Evropy.

Mohlo by Vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Video

Fotogalerie

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště