Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Stainless
15.-16.9. 2021

Mezinárodní veletrh korozivzdorných ocelí

STAINLESS 2017 se blíží!

 

Ve dnech 17. a 18. května 2017 se na brněnském výstavišti uskuteční devátý ročník mezinárodního veletrhu korozivzdorných ocelí STAINLESS 2017. Veletrh je určen především specialistům z ocelářského průmyslu a jejich obchodním partnerům.

STAINLESS Brno – nové trhy, nové kontakty, nové obchodní příležitosti

Jde o vysoce specializované mezinárodní setkání výrobců, subdodavatelů, obchodníků, zpracovatelů a dodavatelů zařízení působících v oboru korozivzdorných ocelí. STAINLESS je tak ideální prezentační a komunikační platformou zejména pro zájemce o český, slovenský, rakouský a polský trh. Veletrh navštěvuje vysoce kvalitní návštěvnická klientela ze čtyřiceti zemí Evropy a Asie, o čemž svědčí mimo jiné také mezinárodnost – 76 % vystavovatelů a 36 % návštěvníků je právě ze zahraničí. Na brněnském výstavišti se tak nabízí unikátní příležitost navázat a upevnit kontakty s potenciálními kooperačními partnery a odběrateli.

Letos se bude STAINLESS konat opět v moderním pavilonu V a zájem o účast projevilo již na sto třicet vystavovatelů z dvaceti čtyř zemí. Kromě tradičních vystavovatelů z Německa, České republiky, Itálie, Indie či Polska jsou mezi nimi nově také firmy z Ruska, Švédska, Slovenska, Chorvatska a Norska. Z těch nejvýznamnějších jmenujme například ThyssenKrupp, ACERINOX, Aperam, Italinox, Marcegaglia, Stappert, Maxim Tubes, India Steel Works a další.

Tradičně nejvíce jsou na veletrhu zastoupeni vystavovatelé z oboru korozivzdorné oceli, dále firmy prezentující hutní výrobky z korozivzdorných ocelí; stroje, zařízení, vybavení pro úpravy a zpracování korozivzdorných ocelí a výrobky z korozivzdorných ocelí.

Veletrhu STAINLESS se účastní především dodavatelé materiálů a produktů k dalšímu zpracování, takže exponátů není mnoho. Také z důvodu velkého objemu výrobků jsou na stáncích zpravidla k vidění pouze malé vzorky či drobné exponáty. Přesto někteří vystavovatelé přivezou také novinky ve své nabídce. Společnost BIBUS METALS vystaví nerezový potrubní systém pro superčisté aplikace od německého výrobce Dockweiler AG. Tyto systémy dosahují nejvyšší úrovně kvality povrchu a čistoty a jsou určeny pro použití při výrobě polovodičů, ve farmacii, biotechnologii, při výrobě kosmetiky, zařízení pro dávkování chemikálií a v jiných „high-tech“ výrobních procesech. Od začátku roku 2016 je Dockweiler AG prvním a jediným výrobcem nerezových potrubí a potrubních dílů podle specifikace ASME BPE v Evropě a firma BIBUS METALS se stala oficiálním distributorem jejích produktů v České republice a na Slovensku.

Německá společnost SCHWER FITTINGS na veletrhu STAINLESS 2017 nabídne nové patentované šroubení z ušlechtilé oceli. Novinka ZeroCon® se díky použití stejného materiálu pro těsnění i přírubový spoj vyznačuje vynikající těsností. Tato nejnovější generace šroubení neumožňuje vznik usazenin, resp. tvorbu kultur nebo povlaku bakterií, nevyžaduje údržbu a snadno se instaluje. Robustní a přesto jemné a kompaktní spojení je vhodné pro použití pod vysokým tlakem, pod kritickým vakuem a za extrémních teplot, jaké se vyskytují například v chemickém, farmaceutickém, biologickém, polovodičovém, potravinářském, lakýrnickém nebo offshore průmyslu či v oblasti vakuové a fluidní techniky.

Čínská firma STARFIT China Ltd. v zastoupení německé společnosti HAGE představí na veletrhu korozivzdorné etážky pro připojení koupelnových baterií k vodovodnímu řadu. Oproti dříve používaným materiálům, tedy plastu, mědi či mosazi, má vysokou odolnost proti korozi, dalším kladem této novinky je její vysoká estetická hodnota.

STAINLESS 2015 - ohlédnutí

V roce 2015 se v pavilonu V představilo 139 vystavovatelů z devatenácti zemí. Účastníci minulého ročníku hodnotili veletrh velmi pozitivně. Zdůrazňovali kvalitu získaných tuzemských i zahraničních kontaktů s potenciálními zákazníky a důležitost veletrhu jako místa setkání se zástupci různých společností působících v oboru korozivzdorných ocelí. Pro západoevropské vystavovatele je STAINLESS v Brně branou do zemí střední a východní Evropy.

Mohlo by Vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Video

Fotogalerie

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště