Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Silva Regina
31.3. - 4.4. 2012

Mezinárodní lesnický a myslivecký veletrh

DŘEVO-PRODUKT SV - Novinky značky POSCH

 

V expozici společnosti DŘEVO-PRODUKT SV najdete řadu technologií na zpracování a výrobu palivového a odpadového dříví. Mezi značkami nebude chybět vlajková loď - rakouská značka POSCH.

Mezi exponáty na stánku DŘEVO-PRODUKT SV uvidíte nové okružní pily POSCH s nejvyšší certifikací bezpečnosti GS. V EU vstupují od roku 2012 do platnosti nové přísnější normy v oblasti BOZP, které poskytují uživateli okružních pil a štípacích strojů větší bezpečnost. GS zjednodušeně řečeno představuje nejvyšší zkoušky bezpečnosti, které lze v německy mluvících zemích získat. Stolové výkyvné pily se částečně změnily, např. nastavitelná výška uchopení řezání a bezpečnější zakrytování pilového kotouče, aby nedocházelo k úrazům. Podobně je u štípacích strojů HydroCombi použit unikátní systém Fixomatic, který při štípání metrových polen využívá systém dvou nožů, kdy první hrot se lehce spustí a přidrží poleno v požadované poloze a druhý nůž již bezpečně a přesně provede vlastní štípání. K vyšší bezpečnosti přispívají i integrované válečky u nože, které nejenže zabraňují zaseknutí nože ve dřevě, ulehčují zpětný chod, ale snižují i potřebnou štípací sílu.

Další novinka - sklopná pila GS Due se dvěma kotouči demonstruje unikátní technické řešení rakouských konstruktérů POSCH, které z metrového polena jedním řezem vyrobí hned tři polínka o délce 33 cm díky dvěma pilovým kotoučům umístěným na společné hřídeli. Významně to urychluje práci (až o 70 %) a odstraňuje namáhavé posouvání polena v kolébce.

Štípačka AutoSplit
Nelze opomenout ani populární štípačku na výrobu podpalového dříví AutoSplit, která během chvilky vyrobí z kulatiny nebo hranolů měkkého dřeva o délce 16–20 cm a průměru 15–25 cm rychlou a bezpečnou výrobu podpalových třísek. Štípací nůž ve tvaru písmene „V“ uvede do pohybu štípací sílu 5 t, posuv lze plynule nastavit od 0 do 180 mm.

Expozici DŘEVO-PRODUKT SV najdete v lesnické části veletrhu SILVA REGINA na volné ploše F, stánek 001 – 005 a na veletrhu BIOMASA v pavilonu P, stánek 040A a na předváděcí volné ploše R/009. Těšíme se na Vaši návštěvu!

Současně také

TECHAGRO
8.-12.4. 2018


BIOMASA
8.-12.4. 2018

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Facebook

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště