Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Silva Regina
31.3. - 4.4. 2012

Mezinárodní lesnický a myslivecký veletrh

SILVA REGINA s pestrým programem pro lesníky a myslivce

SILVA REGINA je známá českým lesníkům a myslivcům jako největší tuzemská přehlídka lesní techniky, mysliveckých potřeb a vybavení. V příštím roce veletrh nabídne návštěvníkům stroje nejen v roli exponátů, ale také aktivních pomocníků.

Když se řekne SILVA REGINA, většině lidí  se vybaví nablýskané traktory, harvestory, vyvážecí soupravy a další lesní a dřevařské stroje v areálu brněnského výstaviště. Pro rok 2012, kdy se koná již 12. ročník agrárních veletrhů, bude možné vidět některé stroje bez lesku, zato přímo v akci. Organizátoři výstavy chystají rozšíření ukázek práce lesní techniky.

„Již v minulých dvou ročnících výstavy mohli návštěvníci sledovat stroje na zpracování lesní biomasy přímo při práci na brněnském výstavišti u pavilonu Z,“ informoval ředitel výstavy TECHAGRO Jan Kuběna a dodal, tento praktický doprovodný program se setkal s velkým zájmem veřejnosti. Účastnila se ho přibližně desítka firem, garanci programu převzala společnost DŘEVO-PRODUKT SV, která patří mezi průkopníky využívání všech forem dřevní biomasy k energetickým účelům.“

Vzhledem k úspěchu praktických ukázek technologií na veletrhu budou organizátoři pokračovat i v příštím roce v praktickém předvádění strojů na zpracování biomasy, zejména drcení a štěpkování dřevní hmoty.

Jak se staví posed

Na SILVA REGINĚ budou probíhat také ukázky práce ručních strojů a nářadí pro práci v  lese. Konkrétně třídenní dřevorubecká show STIHL TIMBERSPORTS SERIES, což je moderní podoba dřevorubeckých soutěží, nabídne adrenalinovou podívanou na obratné počínání siláků se sekerami a ručními pilami. Nejlepší čeští závodníci tohoto „chlapského“ sportu v čele s vicemistrem světa a čtyřnásobným mistrem Evropy Martinem Komárkem předvedou všech šest soutěžních disciplín včetně řezání s motorovou pilou s extrémním výkonem přes 60 koní.

Poklidnějším nikoliv však méně zajímavým vystoupením bude ukázka dřevosochání. Zruční řemeslníci pomocí seker a pil vytvoří během krátké doby doslova umělecká díla. Také se pustí do stavění mysliveckého posedu na travnaté ploše v areálu výstaviště.

Myslivost opět zaplní pavilon Z

Ani tradiční myslivecký pavilon Z nebude zahálet v atraktivitě expozic a doprovodných programů. Návštěvníky čeká široká nabídka mysliveckého vybavení, oblečení a potřeb, lovecké zbraně a střelivo, lovecká optika, populární výstava raritních trofejí, mysliveckých uniforem nebo prezentace včelařství. 

Současně také

TECHAGRO
8.-12.4. 2018


BIOMASA
8.-12.4. 2018

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Facebook

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště