Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Silva Regina
31.3. - 4.4. 2012

Mezinárodní lesnický a myslivecký veletrh

VYHLÁŠENÍ VÝSLEDKŮ SOUTĚŽE PRO NÁVŠTĚVNÍKY VELETRHŮ TECHAGRO, ANIMAL VETEX, SILVA REGINA, BIOMASA 2012

23.5.2012

Návštěvníci letošních agrárních veletrhů měli možnost účastnit se tipovací soutěže a vyhrát jednoosý traktor Goldoni TWIST 6 od firmy CIME nebo Brokovou kozlici Browning CITORI, kterou do soutěže věnovala společnost WALTER TRADING s.r.o.

VYHLÁŠENÍ VÝSLEDKŮ SOUTĚŽE PRO NÁVŠTĚVNÍKY VELETRHŮ  TECHAGRO, ANIMAL VETEX, SILVA REGINA, BIOMASA 2012

Předběžná závěrečná zpráva - Techagro, Animal Vetex, Silva Regina a Biomasa 2012

4.4.2012

Komplex zemědělských a lesnických veletrhů pokračuje v růstovém trendu a letošní ve všech směrech rekordní ročník se stal vůbec největší akcí pořádanou v roce 2012 na brněnském výstavišti. Během prvních čtyř dnů prošlo branami výstaviště 98 tisíc návštěvníků, celková návštěvnost tak o několik tisíc překročí skutečnost minulého ročníku (105 371 návštěvníků) a přesáhne hranici 110 tisíc osob.

Předběžná závěrečná zpráva - Techagro, Animal Vetex, Silva Regina a Biomasa 2012

Noční lov je jen pro vyvolené, zlobí se myslivci

4.4.2012

Kvalitní pozorovací technika, která by v noci umožnila rozlišit pohybující se objekty a zvýšit bezpečnost lovu, se v České republice na rozdíl od jiných zemí nesmí oficiálně používat. Na nesmyslnost zákonné úpravy poukázal seminář „Teorie a praxe přístrojů nočního vidění v myslivosti“.

Prodej dříví na pni s francouzskou inspirací

4.4.2012

Veřejná soutěž je pro svou otevřenost a transparentnost tou nejvhodnější metodou prodeje veřejnoprávního majetku, ale v českém lesním hospodářství se prosazuje jen pomalu. S principy prodeje dříví na pni s oslovením konkurence na veletrhu SILVA REGINA seznámil seminář společnosti Foresta SG, jejíž prodejní metoda vychází z osvědčené francouzské praxe.

Podpora zelené nafty zůstane zachována

3.4.2012

Vyplynulo to z prohlášení zástupců politických stran, kteří se na veletrhu TECHAGRO sešli se zemědělci a prezentovali jim své názory na podporu zemědělství a rozvoje venkova. Diskusní setkání, na kterém vystoupili zástupci sedmi politických stran, uspořádala Agrární komora ČR.

V PAVILONU Z SE BUDE DRAŽIT DŘEVĚNÁ SOCHA!

3.4.2012

Zveme všechny návštěvníky do pavilonu Z, kde v úterý 3. dubna od 15.30 proběhne slavnostní vyhlášení soutěže žáků středních odborných škol v hodu sekerou.

Lotyši se zajímají o zkušenosti jihomoravských zemědělců

3.4.2012

Početná skupina 33 zástupců zemědělských podniků z různých oblastí Lotyšska pobývá v těchto dnech na jižní Moravě. Pondělí využila k návštěvě veletrhů na brněnském výstavišti, další dva dny tráví návštěvami jihomoravských zemědělců. „Je pro nás přínosem promluvit si s lidmi, kteří pracují ve stejném oboru a mají k němu co říct,“ říká Andrejs Savdons, ředitel společnosti Elagro.

Lotyši se zajímají o zkušenosti jihomoravských zemědělců

Lesnická veřejnost se na církevní vlastníky těší

2.4.2012

O dopadech církevních restitucí na dodavatelsko-odběratelské vztahy v lesním hospodářství, regionální rozvoj a zpracování dřeva jednal seminář „Navracení majetku církvím“, který na veletrhu SILVA REGINA uspořádala Lesnická a dřevařská fakulta Mendelovy univerzity v Brně společně s Českou technologickou platformou lesního hospodářství a navazujících průmyslových odvětví.

Lesnická veřejnost se na církevní vlastníky těší

Fotopasti pomáhají myslivcům i lesníkům

2.4.2012

Popularita fotopastí stále roste a současně se zvyšuje jejich kvalita. Novinka SpyPoint TINY-W z nabídky společnosti EUROHUNT, která na veletrhu SILVA REGINA získala Cenu redakce časopisu Svět myslivosti, pro zvýšení bezpečnosti posílá fotografie do externího přijímače.

Fotopasti pomáhají myslivcům i lesníkům

Bělorusko má zájem o výměnu studentů i pedagogů

2.4.2012

Devítičlenná oficiální delegace z Běloruska v má v těchto dnech na veletrzích v Brně bohatý program. „Hlavním cílem naší návštěvy je rozvoj normálních, partnerských vztahů mezi Běloruskem a Českou republikou v oblasti zemědělství. Velký důraz klademe také na vzdělávání mladých lidí, proto je tu s námi i rektor běloruské státní zemědělské akademie a další dva zástupci z oblasti zemědělského školství,“ říká vedoucí delegace Anatolij Bulynja z běloruského ministerstva zemědělství.

1 2 3 4

Současně také

TECHAGRO
8.-12.4. 2018


BIOMASA
8.-12.4. 2018

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Facebook

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště