Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Silva Regina
31.3. - 4.4. 2012

Mezinárodní lesnický a myslivecký veletrh

12. ročník SILVA REGINA zahájen

 

Slavnostní zahájení 12. ročníku mezinárodního lesnického a mysliveckého veletrhu SILVA REGINA se dnes odehrálo v režii významných veletržních hostů v čele s  náměstkem ministra zemědělství Radkem Braumem, hejtmanem Moravskoslezského kraje a předsedou Českomoravské myslivecké jednoty Jaroslavem Palasem, jednatelem Českomoravské myslivecké jednoty Jaroslavem Kostečkou a děkanem Lesnické a dřevařské fakulty Mendelovy univerzity v Brně Petrem Horáčkem. Ten ve své úvodní řeči mimo jiné uvedl, že jedním z cílů veletrhu je i zlepšení PR celého oboru, o kterém se v médiích mnoho pozitivních zpráv neobjevuje. „Dobré výsledky hospodaření v lesích můžeme vidět všude kolem nás,“ řekl.    

Petr Horáček také uvedl, že lesnictví a myslivost byly odjakživa hospodářskými obory, které se významným způsobem zasloužily o udržení kulturnosti českého národa i zaměstnanosti v regionech a pečovaly o naše kulturní dědictví v podobě zachování kulturnosti české krajiny, jenž nám mnozí lidé v zahraničí závidí. Pozdrav „Myslivosti zdar!“ i blahopřání k faktu, že česká myslivost byla zapsána na listinu kulturního dědictví České republiky, se objevily v úvodním vystoupení generálního ředitele Veletrhů Brno Jiřího Kuliše, který přivítal myslivost v pavilonu Z a poděkoval všem, kteří se na přípravách expozic podíleli. Zástupce šlechtického rodu Schwarzenbergů princ Jan poté pozdravil přítomné roztomilou češtinou a všechny pozval k návštěvě rodinné expozice, která bezesporu patří k působivým lákadlům letošního veletrhu.

Během slavnostního SILVA REGINA bylo uděleno Uznání za zásluhy o les a významný přínos českému lesnictví Josefu Bálkovi a Theodoru Lokvencovi. Uznání za významný přínos české myslivosti obdrželi Josef Hromas a Jaromír Kovařík. Slavnostně byl také pokřtěn nový soubor historických lesnických map s názvem „Svědectví map“. Jak prozradil autor Peter Fencl z Národního zemědělského muzea, kolekce obsahuje na padesát map z let 1823 až do současnosti a je výsledkem dvanáctileté práce tří spolupracovníků. Samotné finále slavnostního zahájení mezinárodního lesnického a mysliveckého veletrhu SILVA REGINA patřilo hudbě a znělce Českomoravské myslivecké jednoty s příznačným textem i přáním „Ať vzkvétá česká myslivost!“

Současně také

TECHAGRO
8.-12.4. 2018


BIOMASA
8.-12.4. 2018

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Facebook

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště