Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Silva Regina
-> 2024

Mezinárodní lesnický a myslivecký veletrh

Doprovodný program SILVA REGINA 2022


Pódium U LÍPY

Neděle 3. 4. 2022

9:00 - 9:20 Promítání filmů
9:30 - 10:00 Pavel Scherer - přednáška o srnčí zvěři
10:00 - 11:30

Drony v ochraně srnčí a drobné zvěře

Přednášející: PhDr. Pavla Josefína Benettová Ph.D.
11:30 - 12:00 Ukázky dravců
12:00 - 12:30

Zvěřina v našem jídelníčku

Přednášející: prof. MUDr. Věra Adámková CSc.

12:30 - 13:00 Lovecká lukostřelba
13:30 - 14:00

Adaptační opatření v lesnictví

Přednášející: Ing. doc. Radek Pokorný
14:30 - 15:00 SLAVNOSTNÍ OTEVŘENÍ SILVA REGINA, BIOMASA 2022 V PAVILONU Z Slavnostní zahájení veletrhů spojené s předáním ceny Jiřího Nováka za přínos lesnicko-dřevařskému sektoru.
15:00 - 15:30

Řád sv. Huberta se sídlem na Kuksu

Přednášející: Jan Votava
15:30 - 16:00 Herec a milovník myslivosti Josef Polášek a Jožka Šmukař představí nový videoklip skupiny Markazíni, kteří následně vystoupí a zahrají osvědčené skladby
16:00 - 16:30 Herec a milovník myslivosti Josef Polášek pokřtí novou knihu Jana Jeniše Příběhy nejen zlatých jelenů z Libavé
16:30 – 16:45

O OBNOVĚ ŽELNAVSKÉHO SMYKU SPOJUJÍCÍHO SCHWARZENBERSKÝ PLAVEBNÍ KANÁL S VLTAVOU

Přednášející: Mgr. Jan Kobr
16:45 - 17:15 Žaneta Živělová představí lovecká plemena foxteriér, velšteriér a jezevčík
17:15 - 17:45 Vábení studenti SLŠ Trutnov spolu s Petrem Joo
17:45 - 18:00 Promítání filmů



VČELAŘSKÉ PŘEDNÁŠKY

pavilon P, sál P1

10:00 – 12:00

MŮŽE NOSEMÓZA VYSVĚTLIT VELKÉ ÚHYNY VČELSTEV?

Přednášející: MVDr. Martin Kamler
12:00 – 13:00

OŠETŘOVÁNÍ VČELSTEV TEPLEM

Přednášející: Mgr. Helena Proková Ph.D.

13:00 – 14:00

VÝZKUM VČELÍ IMUNITY A DLOUHOVĚKOSTI NA MASARYKOVĚ UNIVERSITĚ

Přednášející: doc. RNDr. Pavel Hyršl Ph.D.
14:00 – 15:00

ZÁKONITOSTI ŽIVOTA VČELSTVA

Přednášející: Ing. Jiří Kalenda
15:00 – 16:00

TVORBA ODDĚLKŮ JAKO ŘEŠENÍ ROJOVÉ NÁLADY

Přednášející: Ing. Oldřich Veverka

9:30 - 13:00
Sněm Agrární komory ČR, pavilon A, sál Rotunda, pouze na pozvánky


Pondělí 4. 4. 2022

9:00 - 9:20 Promítání filmů
9:20 - 9:30 Představení soutěže pro zvídavé školáky " Mladí lidé v evropských lesích YPEF"
9:30 - 10:00 Pavel Scherer přednáška o srnčí zvěři
10:00 - 11:30

Drony v ochraně srnčí a drobné zvěře

Přednášející: PhDr. Pavla Josefína Benettová, Ph.D.

11:30 - 12:00 Ukázky dravců
12:00 - 12:30

Jak pečovat o kalamitní holiny

Přednášející: Ing. Jiří Novák Ph.D.
12:30 - 13:00 Lovecká kynologie - jezevčíci a ohaři
13:00 - 13:30 Herec a milovník myslivosti i přírody Igor Bareš pokřtí knihu Václava Cílka a kolektivu autorů ČLS „Český a moravský les"
13:30 - 14:00

Adaptační opatření v lesnictví

Přednášející: doc. Ing. Radek Pokorný, Ph.D.

14:00 - 14:30 Petr Joo s Jožkou Šmukařem a Igorem Barešem o myslivosti
14:30 - 15:00 Mgr. Eva Illová představí plemeno německý krátkosrstý ohař
15:00 - 15:30 Ukázky loveckého troubení
15:30 - 16:00

Vývojové fáze lesních porostů

Přednášející: Ing. Jiří Holický
16:00 - 16:30 Petr Joo - vábení zvěře spolu se studenty České lesnické akademie Trutnov
16:30 - 16:50 Petr Joo s Jožkou Šmukařem o myslivosti
16:50 - 17:10 Představení soutěže pro zvídavé školáky " Mladí lidé v evropských lesích YPEF"
17:10 - 17:30
Pavel Scherer přednáška o srnčí zvěři
17:30 - 18:00 Promítání filmů

9:00 – 12:00 PRODEJNÍ AUKCE DŘÍVÍ
Místo konání: sál P4a, pavilon P
Pořadatel: FORESTA SG, a.s.
Volně přístupné


Úterý 5. 4. 2022

9:00 - 9:30

Promítání filmů

Sdružení vlastníků obecních a soukromých lesů v ČR – zalesňování, ochrana kultur proti zvěři, ochrana lesa proti kůrovcovitým, jak co nejlépe zhodnotit dříví ze svého lesa (měření, sortimentace)

9:30 - 10:00 Aleš Háma herec, moderátor, bavič a také myslivec
10:00 - 10:30

Travičství - nebezpečí pro volně žijící zvěř

Přednášející: Ing. Arnošt Cetkovský
10:30 - 11:00

Pachová zradidla pro ochranu zvěře (srážky se zvěří, senoseče)

Přednášející: Ing. Miloš Fischer, MBA
11:00 - 11:30 Ukázky dravců
11:30 - 12:00

Management divokého prasete v ČR

Přednášející: prof. Ing. Jiří Kamler, Ph.D.
12:00 - 12:30
Cimbálová muzika Jožky Šmukaře
12:30 - 13:00 Živý Jezevec Kubíček – setkání a povídání s majitelem Janem Šlosarem
13:00 - 13:30 Vyhlášení vítěze fotosoutěže ČLS "Toulky lesem III"
13:30 - 13:45
Představení soutěže pro zvídavé školáky " Mladí lidé v evropských lesích YPEF"
13:45 - 14:15

Přemnožená zvěř, ano či ne?

Přednášející: Jaroslav Adámek
14:15 - 14:45 Martina Mrkvicová představí plemena border teriér a malý munsterlanský ohař
14:45 - 15:00 Jožka Šmukař a Petr Joo s Alešem Hámou o myslivosti
15:00 - 15:30 Lovecká kynologie
15:30 - 16:00
Pavel Scherer přednáška o srnčí zvěři
16:00 - 16:30

Přemnožená zvěř, ano či ne?

Přednášející: Jaroslav Adámek
16:30 - 17:15
Jožka Šmukař a Petr Joo s Alešem Hámou o myslivosti
17:15 - 17:30
Představení soutěže pro zvídavé školáky " Mladí lidé v evropských lesích YPEF"
17:30 - 18:00 Promítání filmů


Středa 6. 4. 2022

9:00 - 9:30

Promítání filmů

Sdružení vlastníků obecních a soukromých lesů v ČR – zalesňování, ochrana kultur proti zvěři,ochrana lesa proti kůrovcovitým, jak co nejlépe zhodnotit dříví ze svého lesa (měření,sortimentace)

9:30 - 10:00 Petr Gloza představí plemeno loveckého psa pointer a přivede vítěze Memoriálu Karla Podhájského 2020 pointera Astona z Raklesu
10:00 - 10:30

Travičství - nebezpečí pro volně žijící zvěř

Přednášející: Ing. Arnošt Cetkovský
10:30 - 11:00

Pachová zradidla pro ochranu zvěře (srážky se zvěří, senoseče)

Přednášející: Ing. Miloš Fischer, MBA
11:00 - 11:30 Sokolnické ukázky
11:30 - 12:00 Pavel Scherer - přednáška o srnčí zvěři
12:00 - 12:30

Invazivní druhy živočichů v ČR

Přednášející: RNDr. Ondřej Mikulka
12:30 - 13:00 Lovecká kynologie
13:00 - 13:30 Trubačská škola Josefa Selementa při České lesnické akademii Trutnov - ukázky a povídání
13:30 - 14:00

O MYSLIVOSTI

Účinkující: Petr Joo, Jožka Šmukař

14:00 - 14:30 Petr Joo - ukázky vábení zvěře
14:30 - 15:00 Česká lesnická akademie Trutnov - preparátorství
15:00 - 15:30 Ukázky troubení
15:30 - 16:00
Jožka Šmukař - cimbálová muzika
16:00 - 17:00 Promítání filmů


Pódium POD SMRKEM

Doprovodný program Biomasa, SILVA REGINA 2022

Neděle 3. 4. 2022

13:00 – 13:30 Školkařství

Účinkující: Ing. Jan Téra, Česká lesnická akademie Trutnov

13:30 – 14:00 Kůrovec
Účinkující: Ing. Aleš Škoda, Česká lesnická akademie Trutnov
14:00 – 15:00

Milošova lesní školka

Přednášející: Ing Miloš Pochobradský, Česká lesnická akademie Trutnov
15:00 – 16:00

ZLATÁ CHUŤ MORAVY - vyhlášení cen

 

Pondělí 4. 4. 2022

10.00 – 10.45 Zdroje biomasy na lesní a zemědělské půdě v období klimatických změn

Přednášející: prof. Dr. Ing. Petr Horáček, Ústav výzkumu globální změny Akademie věd ČR, v.v.i., oddělení xylogeneze a tvorby biomasy
10.45 – 11.15 Biomasa pro energetické účely u Lesů ČR, s.p. – výhledy a strategie

Přednášející: Ing. Jiří Černík, Lesy ČR, s.p.
11.15 – 11.45 Strategie využití biomasy v období klimatických změn na území Rakouska

Přednášející: Ing. Josef Petschko, AGRAR PLUS, GesmbH.
11.45 – 12.15 Uplatnění biomasy v období klimatických změn – možnosti a strategie

Přednášející: Ing. Andrea Pondělíčková, Agrární komora ČR, Lesnicko-dřevařská komora ČR, Ing. Oldřich Václavek, Komoditní rada pro biomasu
12.15 – 12.45

Praktické hospodaření s biomasou v Církevních lesích

Přednášející: Ing. Václav Toman, Benediktínská hospodářská správa Břevnov s r.o., člen SVOL ČR

13.30 - 14:00

Dálkový průzkum Země, kůrovcová mapa

Přednášející: Ing. Marek Mlčoušek, Ústav pro hospodářskou úpravu lesů Brandýs nad Labem
14:00 – 15:30
Diskuse s geologem a spisovatelem RNDr. Václavem Cílkem
15:30 – 16:30

Milošova lesní školka

Přednášející: Ing Miloš Pochobradský, Česká lesnická akademie Trutnov

Úterý 5. 4. 2022

10.00 – 10.30 O co se zajímat u prodejců kotlů při výběru nového kotle spalujícího dříví v různých formách, interiérové zdroje tepla

Přednášející: Ing.et Ing. Jan Klepárník, Ph.D., Mendelova univerzita v Brně
10.30 – 11.00 Úloha kompostáren při péči o krajinu a kvalitu půdy

Přednášející: Ing. Jan Švejkovský, Sdružení kompostáren ČR
11.00 – 11.30 Uplatnění kompostáren v období klimatických změn – šance zlepšovat kvalitu půdy

Přednášející: Ing. Josef Šrefl, CSc., AGROINTEG s.r.o.
11.30 – 12.00 Možnosti podpor úprav krajiny v období klimatických změn

Přednášející: Dr. Ing. Petr Marada, Mendelova univerzita v Brně
12.00 – 12.30 Výchovné těžby v prořezávkách a prvých probírkách s odbytem štěpky v kompostárnách

Přednášející: prof. Ing. Radomír Ulrich, CSc., Mendelova univerzita v Brně
12:30 – 13:15

Drony, GPS - moderní technologie; využití při mapování lesa, kůrovce, lesních cest

Přednášející: doc. Ing. Tomáš Mikita, Ph.D., Ústav hospodářské úpravy lesů a aplikované geoinformatiky, Mendelova univerzita v Brně

13:15 – 14:00

Obnova kalamitních holin - aktuální legislativa, aktuální finanční podpory, novinky pro vlastníky lesů

Přednášející: Ing. Tomáš Dohanský

14:00 - 14:30

Jak je to s tím uhlíkem

Přednášející:Ing. Michal Synek, Ph.D., Ústav pro hospoodářskou úpravu lesů Brandýs nad Labem

14:30 – 15:30

Milošova lesní školka

Přednášející: Ing. Miloš Pochobradský, Česká lesnická akademie Trutnov

 

Další program:

  • Vyhlášení ceny Jiřího Nováka za přínos lesnicko-dřevařskému sektoru
  • Lesní pedagogika - lesní stezka
  • Dámy české myslivosti
  • Velká včelařská prodejní výstava s přednáškami
  • Prodej farmářských a regionálních potravin
  • Myslivecká restaurace
  • MYSLIVECKÁ ŘEMESLA V PRAXI rytí do kovu, rytí do kůže, puškařství, řezbářství, sklářství
  • PAVEL SCHERER jedinečná sbírka srnčích parůžků
  • Laserová střelnice
  • Výstava Od semínka k lesu
  • Předení, ukázky zpracování vlny, nabídka výrobků z vlny, občerstvení z ovčího masa - stánek Svazu chovatelů ovcí a koz
  • PŘEDSTAVENÍ OBOR TERMANEC, BULHARY, SOUTOK, MORAVSKÝ KRUMLOV
  • VZPOMÍNKA Ing. Jaroslav Pospíšil Ph.D.
  • VZPOMÍNKA Ing. Petr Fencl
  • VZPOMÍNKA Ing. Jiří Novák

Promítání videí pro drobné vlastníky lesů

  • Obnova kalamitní holiny
  • Umělá obnova lesa
  • Ochrana proti buřeni
  • Ochrana MLP proti zvěři
  • Ochrana proti zvěři oplocením
  • Ochrana proti ohryzu a loupání zvěří
  • Vyhledávání a zpracovávání kůrovcových stromů
  • Měření a sortimentace dříví

Výstavy trofejí

  • Chovatelská přehlídka Okresního mysliveckého spolku Brno město, Šlapanice, Rosice, Kuřim
  • Trofeje z obor TERMANEC, BULHARY, SOUTOK, MORAVSKÝ KRUMLOV


Doprovodný program ke stažení

 

Současně také

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Facebook

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště