Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Silva Regina
3.-7.4. 2022

Mezinárodní lesnický a myslivecký veletrh

ZETOR v pavilonu P ve velkém stylu

 

Tradiční brněnský výrobce zemědělské techniky ZETOR TRACTORS a. s., představuje na veletrhu TECHAGRO několik produktových novinek. Vedle nového modelu CRYSTAL a designového konceptu ZETOR by Pininfarina také modernizovanou modelovou řadu FORTERRA a připravované modely nový MAJOR a PROTOTYP 50.


Nejvýznamnější novinkou je modernizovaná řada FORTERRA s motorem splňujícím nejpřísnější emisní normu STAGE IV. Technologické řešení kombinuje aktivní filtr pevných částic se systémem selektivní katalické redukce, což zákazníkům přináší výhody v podobě optimalizace točivého momentu a především snížení spotřeby paliva až o dvacet procent. Při modernizaci byl kladen důraz také na ergonomii a pohodlí uživatelů, všechny modely jsou nově vybaveny automatickým PowerShiftem, došlo k úpravě rozmístění světlometů za účelem optimalizace osvětlené plochy při práci ve tmě a k dispozici je také více variant sedaček. Výroba modelové řady FORTERRA bude spuštěna zhruba od poloviny letošního roku.

ZETOR zároveň ukazuje i budoucí plány: chystá se rozšířit nabídku ze současných čtyř na šest modelových řad. Na TECHAGRU si tak návštěvníci mají možnost prohlédnout prototyp malého, kompaktního třívalcového traktoru o výkonu 49 koní, který je určen hlavně pro menší farmy. Model s pracovním označením ZETOR PROTOTYP 50 bude nabízen ve čtyřech provedeních – jako čtyřkolka, ve variantě s kabinou a cabrio, a jako dvojkolka, opět ve variantě s kabinou a bez kabiny. Další novinkou v expozici je prototyp nového traktoru MAJOR. ZETOR chystá dva nové stroje této řady se čtyřválcovými motory o výkonu 75 koní a rychlostí až 40 km/h. Nové traktory budou disponovat převodovkou s 12 převodovými stupni vpřed a 12 vzad nebo převodovkou o rozsahu 24 rychlostí vpřed a 12 rychlostí vzad, která je žádaná hlavně na živočišných farmách. Obě novinky představené jako prototypy by se měly začít vyrábět na přelomu letošního a příštího roku.  A velkou pozornost na stánku samozřejmě budí i designový koncept ZETOR by Pininfarina – jedinečná studie italskýxch designérů, jejíž neotřelou podobu do budoucna převezmou všechny modelové řady traktorů ZETOR.

Celá expozice v pavilonu P se nese v duchu 70. výročí značky. Oslavy výročí byly oficiálně zahájeny právě na veletrhu TECHAGRO, mj. byla 3. dubna spuštěna soutěž na webových stránkách www.zetor70.cz. Od března 1946, kdy brány brněnského závodu opustil první traktor, bylo po celém světě prodáno více než 1,3 milionu traktorů ZETOR. Jak na veletržní tiskové konferenci informovala ředitelka Úseku korporátní komunikace Margaréta Víghová, společnost ZETOR TRACTORS má v současnosti 727 zaměstnanců a za posledních pět let jí počet pracovníků technického úseku vzrostl o 31 procent. V Brně má vývojové centrum a v posledních letech investovala do vývoje a zavádění nových modelů 377 milionů korun. Právě nábor nových odborníků – techniků i obchodníků – je pro ZETOR jedním z cílů účasti na veletrhu TECHAGRO.

 

Datum: 6.4.2016 12:46:00

Současně také

TECHAGRO
3.-7.4. 2022


BIOMASA
3.-7.4. 2022

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem 2020

 

Facebook

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště