Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Silva Regina
31.3. - 4.4. 2020

Mezinárodní lesnický a myslivecký veletrh

Zahájení veletrhu SILVA REGINA s předáním ocenění

 

Mezinárodní lesnický a myslivecký veletrh byl slavnostně zahájen na pódiu v pavilonu Z. Při této příležitosti převzal Miroslav Pecha Cenu Jiřího Nováka za výrazný počin v rámci lesního hospodářství v České republice.

TECHAGRO-SILVA REGINA-ANIMAL VETEX-BIOMASA 2016

Na úvod zahajovacího ceremoniálu vystoupil generální ředitel společnosti Veletrhy Brno Jiří Kuliš, který poděkoval všem podporovatelům veletrhu v čele s Ministerstvem zemědělství ČR a zejména všem organizátorům a vystavovatelům za to, že na výstaviště přinesli les a myslivost. Zahájení byl přítomen také ministr zemědělství Marian Jurečka. Přivítal, že pavilon Z je již tradičně věnován problematice lesnictví, myslivosti a technologiím zpracování dřeva, a vyjádřil přesvědčení, že se obor úspěšně vypořádá s náročným obdobím kůrovcové kalamity a poklesu cen dřeva, že se sektoru bude dařit, zvýší se jeho prestiž a podaří se také více rozvíjet domácí zpracování dřeva. Náměstek ministra zemědělství pro řízení sekce lesního hospodářství Patrik Mlynář zdůraznil propagační složku akce: „Potěšily mě nejen krásné stánky, ale i přítomnost spousty mladých lidí, kteří mají o náš obor zájem. Je dobře, že tento veletrh propaguje lesnictví a myslivost v České republice, a myslím, že na české lesníky a myslivce můžeme být právem hrdi.“ Účastníky veletrhu SILVA REGINA přišel pozdravit také předseda Senátu Parlamentu ČR Milan Štěch, kterému se lesnický pavilon velmi líbil: „Je tady vidět, že Česká republika má životní prostředí velmi na srdci. Jsem rád, že máme tak dobře fungující organizace a ukazujeme tady zahraničním hostům, že jsme vyspělou zemí i v této oblasti.“

V závěru zahájení veletrhu byla slavnostně udělena Cena Jiřího Nováka za výrazný počin v rámci lesního hospodářství v České republice. Cena nese jméno Jiřího Nováka, dlouholetého ředitele Krkonošského národního parku, později generálního ředitele s. p. Lesy ČR a náměstka ministra zemědělství. Je udělována na základě nominací široké odborné veřejnosti dle výběru speciální komise a rozhodnutí ministra zemědělství. Letos ji obdržel Ing. Miroslav Pecha za autobiografickou knihu „Křivoklátský lesník vzpomíná“, kterou vydalo v roce 2015 nakladatelství Lesnická práce. Cenu předávali představitelé ministerstva zemědělství Marian Jurečka a Patrik Mlynář a generální ředitel s. p. Lesy ČR Daniel Szórád. Dále byli zahájení přítomni také předseda České lesnické společnosti Pavel Draštík, předseda Českomoravské myslivecké jednoty Jiří Janota a ředitel sdružení Silvajagd Jaroslav Pospíšil. Samozřejmě nechyběl ani sbor trubačů z obou lesnických fakult, který svým vystoupením dodal ceremoniálu patřičnou atmosféru.

 

Datum: 4.4.2016 14:13:00

Současně také

TECHAGRO
31.3. - 4.4. 2020


BIOMASA
31.3. - 4.4. 2020

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Facebook

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště