Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Silva Regina
7.-11.4. 2024

Mezinárodní lesnický a myslivecký veletrh

V pavilonu Z se nezastavíte celý den


Výstava trofejí, laserová střelnice, simulátor lukostřelby, hravé výukové programy pro nejmenší i kulturně naučný program na pódiích, to je jen zlomek toho, co najdeme v pavilonu Z. Své expozice zde má Ministerstvo zemědělství ČR, Lesy České republiky, Státní intervenční fond, Českomoravská myslivecká jednota, Česká lesnická společnost, Mendelova univerzita a další důležité instituce a organizace. Kromě toho zde najdeme prodejce zbraní a jejich příslušenství, pestrou nabídku loveckých a mysliveckých doplňků, oblečení a veškerého potřebného vybavení. Nechybí samozřejmě sortiment pro zpracování biomasy, včetně zařízení na tvorbu pelet.

Milovníci zbraní a lovu si jistě nenechají ujít expozice nabízející nejnovější zařízení pro noční vidění a termovizi, dále prodejce loveckých zbraní a optiky, puškohledů, dalekohledů nebo třeba trezorů na výzbroj. Kdo si rád střelbu zkouší, může využít laserové střelnice nebo zaskočit na expozici, kde je k dispozici virtuální lukostřelba. Virtuální simulátory najdeme i na stylovém stánku Lesnické fakulty Mendelovy university, kde lze vyzkoušet přibližování kulatiny pomocí bagrů – samozřejmě na obrazovce. Pro odborníky jsou připraveny prezentace softwaru pro správu lesa a lesnické poradenství.

Interaktivní programy k poznávání lesní flóry a fauny pro děti a mládež připravilo Ministerstvo zemědělství v expozici Lesní pedagogika formou tzv. lesní stezky. Inspirativní je rovněž výstava Od semínka k lesu na téma obnovy lesa. Českomoravská myslivecká jednota připravila několik odborných přednášek na téma pachové ohradníky nebo drony v ochraně srnčí a drobné zvěře, tradiční lovecké troubení, loveckou lukostřelbu, kynologické a sokolnické ukázky.

V pavilonu najdeme krásně vystavené preparáty divokých zvířat včetně dravých ptáků a medvěda. K vidění jsou trofeje vysoké i srnčí zvěře z  regionu Jižní Moravy, chovatelské přehlídky trofejí a jedinečná sbírka srnčích parůžků Pavla Scherera. Nechybí také představení mysliveckých řemesel v praxi, například puškaře. Připravena je i nabídka upravených terénních vozů Ford nebo Isuzu nebo mobilní skládací posedy.

Kdo si chce v pavilonu Z nakoupit, určitě neodejde s prázdnou. Stylové a kvalitní outdoorové oblečení pro les a lov je nabízeno už ve velikostech pro nejmenší nimrody. Doplňky, klobouky, čepice i opasky, pouzdra na nože, nože či suvenýry jsou zde skutečně hojně zastoupeny. Milovníci stylu ocení také obrazy s mysliveckou tématikou, odborné knihy a nejrůznější dárkové či umělecké předměty s motivy zvířat.

V neposlední řadě si v pavilonu Z můžete vychutnat loveckou kuchyni. Vynikající dančí guláš, kančí či jelení řízek a svíčkovou můžete spláchnout zeleným pivem a po obědě si dát něco sladkého. Za tím ale už musíte do jiného pavilonu a sice F, kde najdeme expozici regionální potraviny.

 

Datum: 6.4.2022 10:36:00

Současně také

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Facebook

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště