Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Silva Regina
31.3. - 4.4. 2020

Mezinárodní lesnický a myslivecký veletrh

„Táta Medvědů“ Václav Chaloupek hostem SILVA REGINA

 

V rámci doprovodného programu veletrhu SILVA REGINA se na pódiu pavilonu Z představují i známé osobnosti z televizní obrazovky. Patří k nim Václav Chaloupek, režisér, scénárista, milovník přírody a zvířat a také autor populárního seriálu České televize Méďové. Zaplněnému hledišti přiblížil zákulisí natáčení 43 dílů medvědích příběhů a také prozradil, že chystá nový seriál pro děti o přírodě.


„Minulý týden jsem dokončil poslední díl. Točili jsme na každý týden 7 minut a 7 zajímavostí o živočiších a rostlinách, celkem 365 minut o tom, co se v přírodě každý den děje. Minuty z přírody se budou vysílat na dětském kanále České televize pravděpodobně od září,“ říká Václav Chaloupek, který přijel na brněnský veletrh opět po šesti letech. „Je to k neuvěření, kolik je tady lidí. Nezbývá, než tiše obdivovat, kolik nadšenců se zajímá o sekání trávníků, vysokozdvižné vozíky a spoustu dalších věcí,“ dodává autor, který je jako „doma“ hlavně na lesnickém a mysliveckém veletrhu.  Není divu, vždyť zájem o zvířata ho provází celý život. Na svém profesním kontě má kromě úspěšných seriálů o medvíďatech Vojtovi, Kubovi a Matějovi také sedmidílný večerníčkový seriál Tuláček o útrapách liščího mláděte, desetidílný seriál Pruhovaní kamarádi, kde jsou hlavními hrdiny dva malí divočáci a jezevec, hraný večerníčkový seriál Kluci ze zámku o mladých bažantech, seriál Vydrýsek mapující rok života vydry říční, seriál Bráškové o vlčatech a seriál Madla a Ťap o štěněti a malém rysovi. Natočil také čtrnáctidílný dokumentární cyklus Kouzlo Afriky.

„V hlavě nosím několik dalších nápadů,“ přiznává v Brně Václav Chaloupek. „Chtěl jsem dělat příběhy ze zoologických zahrad a minulý týden jsem jel autem a vzpomněl jsem si, že přesně před dvěma roky jsem točil poslední díl Méďů na cestách. Ale netočil jsem je svými medvědy, ale s medvíďaty, které jsem měl vypůjčené od chovatele. Aniž bych to plánoval, vzal jsem telefon a zavolal mu, zda nemá medvíďata a že bych si možná jedno příští rok vzal. Věděl bych, co s ním ještě točit. Tak uvidíme.“

 

Datum: 4.4.2016 9:38:00

Současně také

TECHAGRO
31.3. - 4.4. 2020


BIOMASA
31.3. - 4.4. 2020

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Facebook

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště