Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Silva Regina
3.-7.4. 2022

Mezinárodní lesnický a myslivecký veletrh

STIHL ukáže sílu i elektronickou budoucnost


Usnadnit a zpříjemnit práci v lese i na zahradě a udělat ji zároveň maximálně bezpečnou. To je od roku 1926 poslání společnosti STIHL, která je od počátku známá schopností inovace a neustálého posunu své techniky. A prokáže to i na letošním veletrhu SILVA REGINA.

V souladu s aktuálními trendy budou její odborníci prezentovat nejvýkonnější motorové pily i akumulátorové stroje, kterým bude patřit budoucnost a už teď se u profesionálů čím dál víc prosazují pro svou jednoduchou obsluhu i tichý provoz, jež umožňuje práci i v prostředí citlivém na hluk. 

STIHL představí celé portfolio své lesní a zahradní techniky. Návštěvníci budou mít zároveň možnost konzultovat specifikace jednotlivých strojů s odborníky. Pozornost budou poutat hlavně dva velmi výkonné stroje: benzínová motorová pila MS 881 a akumulátorová pila MSA 300, která se v Česku objevila teprve před pár dny, a málokdo ji tak ještě mohl vidět naživo.

MS 881 v současnosti ve svém výkonu a kubatuře nemá na světě přemožitelku. Jedná se o pilu určenou pro extrémní těžby a kácení přesílených kmenů. O výkon se stará motor 2-MIX se 4kanálovou technologií, který vyhovuje předpisům EU5. Jako takový zajišťuje intenzivnější plnění spalovacího prostoru, což vede k dokonalejšímu spalování. Stroj slouží hlavně specializovaným firmám. V základní výbavě má lištu o délce 75 centimetrů, ale lze ji osadit až 150 cm lištou. S takovou pilou se kvůli jejímu obrovskému výkonu nedá pracovat osm hodin denně, umožňuje ale rychle zdolat úkoly, které by se standardním strojem trvaly dlouho nebo nebyly vůbec realizovatelné.

MSA 300 představuje aktuálně nejvýkonnější akumulátorovou pilu na trhu. Umožňuje dosáhnout zcela nové dimenze řezání v oblastech citlivých na hluk. Rozsah použití profesionální pily v zahradnictví a krajinářství, v obcích a v lesnictví sahá od selektivního prořezávání, řezání na míru a kácení středně velkých stromů až po práci na dřevostavbách. Vývojáři tuto novinku osadili novými akumulátory STIHL AP 500 S. Díky inovativní technologii se může pochlubit nejen vysokým výkonem při zachování relativně nízké hmotnosti, ale také výrazně delší životností ve srovnání s běžnými lithium-iontovými bateriemi.

To samozřejmě není všechno. STIHL na veletrhu představí lesnické i zahradnické stroje od těch nejvýkonnějších profesionálních po lehké elektronické modely, které si při práci tolik oblíbili příležitostní uživatelé. Návštěvníci budou moci přímo při práci sledovat robotické sekačky iMow. Podrobně si mohou „osahat“ nejnovější typy křovinořezů a vyžínačů, zahradní techniku, jako jsou sekačky, zahradní traktory, rosiče, jamkovače a spoustu dalších strojů, ale i doplňky a ruční nářadí a další příslušenství pro usnadnění práce v lese.

Podnikáte v oblasti lesní a zahradní techniky a rádi byste prodávali a servisovali produkty STIHL? Zastavte se za obchodními zástupci STIHL a proberte s nimi podmínky pro případnou spolupráci.

Celé portfolio strojů STIHL:

 • motorové pily
 • vyžínače a křovinořezy
 • KombiSystém a MultiSystém
 • nářadí pro péči o živé ploty a dřeviny
 • čistící stroje
 • motorové foukače, vysavače a rosiče
 • rozbrušovací stroje
 • drtiče zahradního odpadu
 • půdní jamkovače
 • rotační kypřice
 • robotické sekačky, sekačky, zahradní traktory a provzdušňovače trávníků
 • ochranné vybavení

 

Datum: 10.1.2022 13:08:00

Současně také

TECHAGRO
3.-7.4. 2022


BIOMASA
3.-7.4. 2022

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem 2020

 

Facebook

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště