Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Silva Regina
7.-11.4. 2024

Mezinárodní lesnický a myslivecký veletrh

Spousta novinek i zábavy na veletrhu SILVA REGINA

 

Už jen týdny zbývají do začátku mezinárodního lesnického a mysliveckého veletrhu SILVA REGINA. Návštěvníky čeká do zelena laděný, lesem provoněný pavilon „Z“ brněnského výstaviště s řadou mysliveckých exponátů a především s novinkami vystavovatelů. Již nyní je pavilon plně obsazen a nejinak tomu je i na venkovních plochách.

SILVA REGINA je místem setkání myslivců, lesníků a milovníků přírody nejen z České republiky, ale i ze Slovenska a sousedních zemí. Součástí výstavy jsou expozice mysliveckých trofejí, loveckých interiérů, dřevěných staveb, uměleckého nábytku, vzácných uměleckých výrobků z paroží a kůží. Originální kousky s přírodními motivy lze pořídit u uměleckých řemeslníků, převážně výrobky ze skla, keramiky, rytiny, zbraně, nože a šperky.

Nechybí lovecké zbraně

Velmi oblíbenou část SILVY REGINY tvoří expozice loveckých zbraní a střeliva. Najdete zde kulovnice, brokovnice, malorážky různých typů a značek. Mezi vystavovateli nebude chybět společnost Walter Trading. Ta se na veletrh chystá s několika novinkami. Na svém stánku představí kromě jiného i nové modely brokových kozlicí Browning, samo nabíjející kulovnice BAR MK3 nebo pistole BuckMark.  Značka Heckler & Koch bude zastoupena modely samo nabíjejících pistolí ráže 9 mm a samo nabíjejících kulovnic.

Bohatý doprovodný program v pavilonu i na venkovních plochách

Na přípravě veletrhu SILVA REGINA spolupracuje řada státních i soukromých organizací, které si pro návštěvníky připravili zajímavý doprovodný program. Těšit se můžete na soutěže trubačů, představení sokolníků a kynologů, zajímavé hosty a hudební vystoupení. Ukázky preparátorského umění chystá na svém stánku Česká preparátorská unie, jejíž zástupci představí historii preparátorství a poradenský koutek. Část pavilonu Z je věnována výstavě „Lobkowitzův dům“. Návštěvníci zde uvidí rodové trofeje, kolekce historických map a uniforem či historické kočáry. Venkovní plochy obsadí mistři dřevorubci, kteří budou nejen soutěžit, ale také stavět krmelec či vyrábět dřevěné sochy. Připraven je i včelařský pavilon s technologiemi a včelími produkty.

Více než padesát firem na veletrhu BIOMASA

Veletrh BIOMASA velmi vhodně navazuje na tradiční zemědělské a lesnické výstavy TECHAGRO a SILVA REGINA. Prezentuje možnosti využívání biomasy z polí, luk, lesů i stájí, což pro zemědělce a lesníky představuje logickou nástavbu na jejich každodenní činnost. Praktické ukázky zpracování biomasy, především dřevní hmoty, budou nepřehlédnutelné před pavilonem P na volné ploše R1, kterou organizátoři nově pro tuto záležitost vyčlenili. „Zájem firem, které se živých ukázek zúčastní, je již v tuto chvíli větší než při minulém ročníku a opět se jedná o hlavní renomované výrobce. Tato akce je zajímavá jak pro laiky, kteří běžně nevidí tyto stroje pracovat, tak pro odborníky, kteří si chtějí takový stroj pořídit. Zde si mohou porovnat na jednom místě velké množství strojů,“ zve Stanislav Václavek, spoluorganizátor veletrhu Biomasa.

Datum: 17.3.2016 10:42:00

Současně také

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Facebook

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště