Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Silva Regina
7.-11.4. 2024

Mezinárodní lesnický a myslivecký veletrh

Silva Regina slavnostně zahájena ministrem zemědělství


„Jeden z největších evropských lesnických a mysliveckých veletrhů se koná prakticky po 4 letech. A právě proto, že od minulého ročníku uplynulo hodně času, jsem přesvědčen, že letošní setkání bude pro nás všechny o to příjemnější, bohatší a přínosnější. Budeme mít příležitost seznámit se nejen s nejmodernějšími trendy ve vývoji techniky a technologií v lesním hospodářství, ale i s aktualitami a zajímavostmi ze světa myslivosti a včelařství či energetického využití biomasy,“ těmito slovy zahájil veletrhy Silva Regina a Biomasa ministr zemědělství Zdeněk Nekula. Vedle něj se na pódiu v pavilonu Z sešli další hosté, náměstek ministra zemědělství Patrik Mlynář, dále Jiří Groda, pověřený řízením státního podniku Lesy ČR, předseda Českomoravské myslivecké jednoty Jiří Janota a předseda České lesnické společnosti Pavel Draštík. Za pořádající Veletrhy Brno vystoupil generální ředitel Tomáš Moravec.

Optimismus pro veletrhy i do budoucna

„Letošní forma veletrhů je poněkud odlišná, nicméně i tak skýtá obrovský potenciál. Pro mne je to dnes premiéra,“ uvedl Tomáš Moravec, generální ředitel Veletrhy Brno. V loňském roce svoji první akci ve funkci GŘ zahajoval v nouzovém stavu a nejinak je tomu díky politické situaci i letos. „Nicméně tato hromadná akce mi přináší optimismus do budoucna v tom, že veletrhy nejsou mrtvým nástrojem a areál našeho výstaviště bude naplněn i nadále. Chtěl bych také poděkovat všem partnerům podílejícím se na této úžasné akci, která letos stojí solitérně bez silného pozadí veletrhu TECHAGRO,“ doplnil generální ředitel.  

Myslivecká jednota byla založena na výstavišti a oslaví zde i výročí

„Silva Regina je jednou ze stěžejních akcí Českomoravské myslivecké jednoty, která je největší mysliveckou organizací v rámci České republiky,“ uvedl její předseda Jiří Janota a dodal: „Spolupodílíme se na organizaci této akce a jsem moc rád, že to tak bylo v minulosti, je to tak dnes a doufám, že tomu tak bude i v budoucnosti. Českomoravská myslivecká jednota slaví příští rok 100 let od svého založení a založena byla právě zde, 23. dubna v Brně. Proto příští rok jedna ze součástí zahájení mysliveckých oslav ke 100 letům výročí ČMMJ bude tady na brněnském výstavišti.“

 

Datum: 4.4.2022 12:44:00

Současně také

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Facebook

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště