Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Silva Regina
31.3. - 4.4. 2020

Mezinárodní lesnický a myslivecký veletrh

SILVA REGINA s pestrým programem pro lesníky a myslivce

 

SILVA REGINA je známá českým lesníkům a myslivcům jako největší tuzemská přehlídka lesní techniky, mysliveckých potřeb a vybavení. Výstava se koná jednou za dva roky v Brně. Její čtrnáctý ročník proběhne příští rok od 3. do 7. dubna, a návštěvníkům opět nabídne bohatý myslivecký program.


Když se řekne SILVA REGINA, většině lidí se vybaví nablýskané traktory, harvestory, vyvážecí soupravy a další lesní a dřevařské stroje zaparkované v areálu brněnského výstaviště. Lesní techniku lze však spatřit přímo v akci. Pro rok 2016 chystají organizátoři rozšíření ukázek práce lesní techniky přímo u pavilonu Z.

„Již v minulých ročnících výstavy mohli návštěvníci sledovat stroje na drcení a štěpkování dřevní hmoty přímo při práci na brněnském výstavišti u pavilonu Z, a nejinak tomu bude i v příštím roce,“ informoval ředitel výstavy TECHAGRO Jan Kuběna a dodal, tento praktický doprovodný program se setkal s velkým zájmem veřejnosti. „ Programu se účastní přibližně desítka firem a garanci převzala společnost DŘEVO-PRODUKT SV, která patří mezi průkopníky ve využívání všech forem dřevní biomasy k energetickým účelům.“

Dřevorubci v akci

Na SILVA REGINĚ budou probíhat také ukázky práce ručních strojů a nářadí pro práci v lese. Konkrétně třídenní dřevorubecká show STIHL TIMBERSPORTS SERIES, což je moderní podoba dřevorubeckých soutěží, nabídne adrenalinovou podívanou na obratné počínání siláků se sekerami a ručními pilami. Nejlepší čeští závodníci tohoto „chlapského“ sportu v čele s vicemistrem světa a čtyřnásobným mistrem Evropy Martinem Komárkem předvedou soutěžní disciplíny zahrnující i řezání s motorovou pilou s extrémním výkonem přes 60 koní.

Poklidnějším, nikoliv však méně zajímavým vystoupením, bude ukázka dřevosochání odborníků společnosti Husquarna. Jejich zruční řemeslníci pomocí seker a pil vytvoří během krátké doby doslova umělecká díla. Na travnaté ploše u pavilonu F se také pustí do stavění krmelce.

Myslivost opět zaplní pavilon Z

Ani tradiční myslivecký pavilon Z nebude zahálet v atraktivitě expozic a zábavných programů. Návštěvníky čeká široký výběr mysliveckého vybavení, oblečení a potřeb, lovecké zbraně a střelivo, lovecká optika a nebude chybět ani laserová střelnice.

Populární výstavu loveckých trofejí připravují organizátoři výstavy společně s Českomoravskou mysliveckou jednotou, k vidění budou významné trofeje vysoké a černé zvěře.

Přírodně vyzdobený pavilon s řadou lesních dekorací, pestrý myslivecký program s vystoupením populárních osobností a také módní přehlídky oblečení do lesa, ukázky loveckých psů, sokolnictví, troubení lesních rohů či pravá myslivecká restaurace potěší lesní odborníky, nimrody i všechny milovníky přírody.

Datum: 2.11.2015 12:15:00

Současně také

TECHAGRO
31.3. - 4.4. 2020


BIOMASA
31.3. - 4.4. 2020

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Facebook

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště