Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Silva Regina
31.3. - 4.4. 2020

Mezinárodní lesnický a myslivecký veletrh

SILVA REGINA: les, lov i netradiční využití dřeva v designu

 

Úderem desáté hodiny předznamenal zvuk trubačů začátek prvního dne veletrhu SILVA REGINA, který již po čtrnácté láká na brněnské výstaviště zvláště lesníky a myslivce, ale i ochránce a milovníky přírody různého věku a zaměření. Lustry z paroží, trofeje i dřevěné podložky pod trofeje, nábytek s loveckými motivy, zbraňové skříně a trezory, váhy a vážící systémy, oblečení včetně mysliveckých klobouků, tašky, nože, lovecké zbraně a příslušenství, dalekohledy, obrázky, odborné časopisy – to všechno a mnoho dalšího je k vidění na jednom místě v pavilonu Z. Dnes také začal na pódiu celodenní doprovodný program s hudbou a zajímavými přednáškami. Jedna z nich byla zaměřena i na netradiční využití dřeva v designu.


Tématu se ujal Petr Novague, úspěšný český designér, který v roce 2008 založil vlastní designové studio s cílem navrhovat funkční a vizuálně unikátní výrobky. Pro letošní veletrh připravil fotografickou výstavu, dokumentující práce z posledních tří let, ve kterých buď sám  nebo se studenty Mendelovy lesnické a zemědělské univerzity, zabývají se designem nábytku, použil moderním způsobem právě dřevo. „Designovali jsme například dřevěný podstavec pro počítač nebo jsme se studenty zpracovávali taková témata, jako dřevo ve světě hodinářství nebo design a pozorování zvěře,“ říká u fotografie posedu, který na první pohled vypadá jako maskáč, dokonale splývající s okolní letní i zimní krajinou. „Vtip spočívá ve zcela jiném přístupu, kdy dřevo v lese považujeme za posvátné, a tak ho nevyužíváme, ale přicházíme do krajiny s nenápadnou, téměř neviditelnou technikou.“ 

Petr Novague, který vystudoval produktový design na VŠUP v Praze a později na Univerzitě Duisburg Essen a AVU v Bratislavě, je přesvědčen, že doba dřeva teprve přijde. Přestože designuje výrobky z různých materiálů, tvrdí, že se snaží dřevo do svých návrhů často vnutit, i proto, že dává výrobkům zcela jinou energii. „Vždycky jsem se snažil dřevo netypicky používat, vzdát mu určitý hold a zachovat jeho přirozenost,“ říká designér, k jehož profesním úspěchům patří Red Dot Award, cena považovaná za obdobu filmových Oscarů, kterou získal před čtyřmi lety za návrh hliníkové židle Edge.     

 

Datum: 4.4.2016 9:38:00

Současně také

TECHAGRO
31.3. - 4.4. 2020


BIOMASA
31.3. - 4.4. 2020

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Facebook

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště