Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Silva Regina
7.-11.4. 2024

Mezinárodní lesnický a myslivecký veletrh

P & L zaznamenává větší zájem o probírkové harvestory a vyvážečky


Divize lesnické techniky společnosti P & L představuje u pavilonu P výběr ze svého sortimentu. Jde o finské speciály na probírku a vyvážení Sampo Rosenlew, švédské vyvážecí návěsy Trejon a finské štípací automaty Palax. Podle zástupců společnosti je o tyto stroje a technologie v dnešní době stoupající zájem. Velkou výhodou je, že firma P & L je schopna zákazníkům nabídnout jak stroje nové, tak repasované se zárukou.

Úzká souprava se hodí pro efektivní probírku

Největšími exponáty na stánku jsou stroje finské značky Sampo Rosenlew, jde o probírkový harvestor a vyvážečku. Ta je postavena na úzkém podvozku tak, aby mohla být zařazena za harvestorem do probírkové linky. Se svojí nosnosti 10 tun je široká přes kola pouze 2,40 m a přes klanice pouhých 2,30 m! Při této kapacitě a rozměrech nemá souprava příliš velkou konkurenci. Probírkový harvestor na čtyřech kolech je lehké konstrukce a stejně jako o vyvážečku je o něj v nynější době, kdy se probírky ve velké míře realizují, mimořádný zájem.

Stroj pro generace

Finské štípací automaty Palax patří mezi špičku ve štípačích na palivové dřevo. Vybraný model dělí řetězovou pilou kulatinu do průměru 40 cm. Stroj je konstrukčně robustní, jednoduše ovladatelný, výkonný a málo poruchový. Jeho vyvážecí dopravník je vyroben ze dvou řetězů, což prodlužuje jeho životnost na celou dobu užívání stroje. Mezi jeho výhody patří také vyměnitelné štípací klíny, které umožňují dlouhodobé používání stroje. Dá se říci, že se štípače Palax dědí i z generace na generaci.  Vystavený kousek je vybavený přídavnou elektronikou, počítač si dokáže vyhodnotit vstupní materiál a dle změřeného průměru nastaví štípací klíny. Polínka jsou pak všechna stejná, což je žádoucí, jelikož dřevem se prý nejen topí, ale zároveň se i vystavuje.

Máme pořezáno, naštípáno a co dál?

Jednou z možností, jak distribuovat dřevo zákazníkům, je v balení po kubících a více. Vystavená balička palivové dřevo zabalí do sítě a to v objemu 1,5 kubíku. Zákazník si jej může nechat takto zabalené na dvorku, postupně ho odebírat a nechat průběžně prosychat.   

 

Datum: 6.4.2022 11:51:00

Současně také

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Facebook

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště