Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Silva Regina
3.-7.4. 2022

Mezinárodní lesnický a myslivecký veletrh

Oceněný železný kůň má i dálkové ovládání

 

V lesních terénech nepřístupných těžké technice pomáhá přibližovat dřevo železný kůň KAPSEN 18 vybavený inovativními prvky usnadňujícími práci. Výrobek české firmy REPAROSERVIS získal ocenění Grand Prix Silva Regina 2016.


Hydraulicky poháněný pásový stroj KAPSEN je zcela českým výrobkem, který zvládne téměř veškerý terén. Nově může být plně řízen pomocí dálkového ovládání LINUS 4, kterým lze ovládat pohyb a rychlost stroje, naviják nebo sklopný štít. Díky velké průchodnosti terénem a nízkému tlaku na půdu je hojně využíván v porostech s neúnosnou půdou, jako jsou rašelina a mokřady. Stroj splňuje veškeré bezpečnostní předpisy, vyniká kvalitou použitých materiálů i robusností. Vylepšený KAPSEN 18 je navíc vybaven inovativními prvky, které usnadňují práci při přibližování dřeva: ventil regulovaného odvíjení umožňuje současně jízdu stroje a odvíjení lana z navijáku a druhým vylepšením je montáž dorazové vany pro snadnější nakládání břemena.

“Prototyp železného koně KAPSEN jsme postavili v roce 2007 na základě požadavku našich zákazníků. Tehdejší stroj vážil asi 700 kilogramů, dnes váží již tunu a odpovídá požadavkům českých zákazníků na sílu a výkon. Stroj je něco mezi ruční těžbou a traktorem a skutečně nahrazuje práci živého koně,” popisuje oceněný výrobek Petr Šereda, který ve společnosti REPAROSERVIS spol. s r. o. odpovídá za obchod. Jak dodává, železný kůň KAPSEN na sebe dokáže naložit až 1,5 kubíku dřeva a stáhnout ho z kopce, zároveň je i šetrný k životnímu prostředí. Instalované hydraulické prvky a elektronika pomáhají a zjednodušují práci lesníka, který potřebuje dostat dřevní hmotu z lesa ven.  Od roku 2014 jsou v nabídce dvě provedení stroje, se standardním ovládáním ojí a nově s rádiovým řízením.

“Na veletrhu SILVA REGINA vystavujeme pravidelně. Lesní hospodářství je poměrně úzký obor a je třeba tady být kvůli našim zákazníkům. A jelikož jsme pyšní na to, co děláme, vždycky to sem přivezeme a chceme ukázat, což nám dělá dobré jméno. Letošní cena Grand Prix nás samozřejmě potěšila. Návštěvnost mi připadá ročník od ročníku lepší, i když většina lidí sem chodí  ze zemědělství a z lesnictví sem za námi přicházejí lidé, které většinou už známe. Jsme tady spokojeni,” zhodnotil Petr Šereda letošní účast.

 

Datum: 7.4.2016 21:00:00

Současně také

TECHAGRO
3.-7.4. 2022


BIOMASA
3.-7.4. 2022

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem 2020

 

Facebook

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště