Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Silva Regina
31.3. - 4.4. 2020

Mezinárodní lesnický a myslivecký veletrh

Na pódiu v pavilonu Z vystoupí Václav Cílek

 

V rámci odborného lesnického doprovodného programu veletrhu SILVA REGINA vystoupí ve středu 1. dubna na pódiu v pavilonu Z Václav Cílek. Jeho přednáška je zařazena do bloku organizovaného Českou lesnickou společností. Lesnický doprovodný program veletrhu SILVA REGINA se zaměřuje na obnovu lesa po kůrovcové kalamitě, která je důsledkem sucha a klimatické změny, příspěvek Václava Cílka se těchto témat určitě dotkne.

Václav Cílek (*1955), rodák z Brna, je nejen geolog a klimatolog, ale také esejista, spisovatel, filosof, oblíbený popularizátor vědy a v neposlední řadě je i překladatel taoistických a zenových textů. Studoval anglicko-svahilskou střední školu v Tanzanii, kde jeho otec pracoval jako geolog. Po návratu do tehdejšího Československa, nastoupil na hornickou průmyslovou školu v Příbrami. Ve studiích pokračoval na Karlově univerzitě, kde úspěšně absolvoval přírodovědeckou fakultu, obor geologie.

V letech 1980 až 1990 pracoval v Hornickém ústavu Akademie věd ČR. Po sametové revoluci se pak stal členem znovu vzniklého Geologického ústavu Akademie věd ČR a v letech 1994 až 2001 navíc velmi úzce spolupracoval také s Centrem teoretických studií. V roce 2004 se stal ředitelem Geologického ústavu Akademie věd ČR, avšak v roce 2012 se vrátil na místo vědeckého pracovníka.

Václav Cílek spolupracoval zhruba na třiceti knižních titulech, publikuje v řadě odborných i společenských médiích a stal se průvodcem populárních televizních pořadů. Je držitelem řady ocenění, mezi nimiž nechybí Cena ministra životního prostředí za výrazný přínos k popularizaci české vědy. Cenu Toma Stopparda za rok 2004 získal za dílo Makom: Kniha míst.

Datum: 13.2.2020 14:36:00

Současně také

TECHAGRO
31.3. - 4.4. 2020


BIOMASA
31.3. - 4.4. 2020

Mohlo by vás zajímat

Vystavovatelé 2018

 

Facebook

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště