Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Silva Regina
31.3. - 4.4. 2020

Mezinárodní lesnický a myslivecký veletrh

Mladí i dříve narození najdou na stánku České lesnické společnosti na veletrhu Silva Regina atraktivní program

 

Letošním tématem České lesnické společnosti pro výstavu Silva Regina je připomenutí si dlouholeté historie spolkové činnosti, která zasahuje do třech století lesnictva v Čechách, byť vlastní historický údaj je o něco vyšší než 150 let a v roce 2015 dosáhl v novodobé epoše dvaceti pětiletého jubilea. V rámci expozice se budou prolínat motivy minulosti, přítomnosti a blízké budoucnosti, tak jak je dále popsáno.

Mladí lidé v Evropských lesích (YPEF) je mezinárodní soutěž, která má již svou tradici a kterou Česká lesnická společnost (ČLS) v České republice koordinuje. Tato soutěž je určena pro žáky a studenty základních a středních škol a těší se rostoucí oblibě, jak mezi mladými lidmi, tak mezi učiteli. Na stánku ČLS si budou moci děti zkusit vyplnit ukázkový test (stejný, který se používá v ostrém kole soutěže) a k dispozici bude i praktická poznávací část. Každý, kdo se zapojí, dostane drobnou odměnu a třeba se někteří z těchto dětských návštěvníků veletrhu následně oficiálně zúčastní dalšího ročníku soutěže YPEF.

Každý den mezi jednou a druhou hodinou odpolední bude část expozice ČLS vyhrazena pro setkání dříve narozených členů České lesnické společnosti. Tento prostor, tak mohou využít dávní kolegové a známí, kteří jsou již mimo dění spolku, dlouho se neviděli a veletrh Silva Regina bude vhodná příležitost, jak se opět potkat a zavzpomínat na staré časy.

Návštěvníci se dále mohou těšit na tematické regionální dny, kdy budou jednotlivé pobočné spolky ČLS prezentovat svoji činnost a lesnictví ze svého regionu.

Připravují se i vzdělávací akce, soutěž o (anti)lesnický výrok roku a další zajímavosti. Na stánku ČLS to jistě bude žít každý den veletrhu od rána až do večera!

ČLS je nevládní nezisková stavovská organizace sdružující téměř dva tisíce lesníků z celé ČR průřezově ze všech oborů činnosti (státní lesy, soukromé lesní majetky, lesnické firmy, veřejná správa, ochrana přírody, vzdělávání). ČLS je spolkem navazujícím na 150 letou tradici lesnických společenských organizací na území dnešní České republiky.

Více informací: Ing. Pavel Draštík, předseda ČLS, tel.: 731 137 684

Česká lesnická společnost
Novotného lávka 5
Praha 1, 116 68
tel.: 221 082 384, web: www.cesles.cz, www.lesnictvi.cz, e-mail: cesles@cesles.cz 

Datum: 11.1.2016 14:24:00

Současně také

TECHAGRO
31.3. - 4.4. 2020


BIOMASA
31.3. - 4.4. 2020

Mohlo by vás zajímat

Vystavovatelé 2018

 

Facebook

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště