Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Silva Regina
7.-11.4. 2024

Mezinárodní lesnický a myslivecký veletrh

Merimex představuje novinku v oblasti diesel-elektrických pohonů i nové hlavice pro zpracování biomasy


Rameno obřího bagru, přesněji průmyslového rypadla, neocenitelného v oblasti manipulace s kulatinou na pilách, se tyčí do výšky bezmála deseti metrů na stánku společnosti Merimex s. r. o. v pavilonu F. Stroj značky Sennebogen, konktrétně typ 735E, standardně zvedá kolem 10 tun a může se pochlubit zcela novým diesel-elektrickým pohonem.

Vystavený exponát má v České republice svoji premiéru a z veletrhu poputuje přímo k tuzemského zákazníkovi. Váží 49 tun a dosahuje maximální rychlosti 20 Km/h. Doplnění dieselových motorů o elektropohon umožnilo získat řadu výhod. Zejména plynulejší rozjezdy stroje, lepší komfort pro obsluhu a současně větší účinnost a tím úsporu paliva až o třetinu. Stroje značky Sennebogen se zabývají manipulací a přibližováním jak vyrobené hmoty, tak i jiných produktů například v kovošrotech apod.

Kromě zařízení na přibližování dřeva se společnost Merimex zaměřuje i na stroje pro těžbu dřevní hmoty. Zde nabízí stroje a zařízení značky John Deere. Na veletrhu jsou vystavené dva stroje - harvestor 1170 G střední třídy, osazený hlavicí H 424 s úřezem 65cm, který pokrývá rozsah těžeb od prvních probírek a vyvážecí soupravu 1210 G , která je optimální kombinací s tímto harvestorem. Souprava má nosnost 12 tun a hydraulickou ruku o dosahu 10 m. Oba stroje jsou vybaveny otočnou vyrovnávací kabinou, kde má operátor maximální pohodlí a vidí přesně na to místo, ve kterém zpracovává a manipuluje dřevo. Harvestor je ještě vybaven 8mi kolovým podvozkem, který má menší tlak na půdu o lze jej osadit i kolovými pásy, ještě šetrnějšími k životnímu prostředí. Mezi žádané příslušenství dnes patří také menší harvestorové hlavice na zpracování biomasy. Mají štípací ústrojí, které štípe hmotu do cca 25 cm, což se hodí zejména pro zpracování náletových dřevin.

Ryze česká firma Merimex se sídlem v Klášterci nad Ohří funguje na trhu od roku 1994. Začínala tehdy se službami v oblasti těžby dřeva a díky zkušenostem v praxi se postupně začala zabývat dodávkami i servisem značkové techniky.

 

 

Datum: 4.4.2022 12:29:00

Současně také

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Facebook

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště