Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Silva Regina
7.-11.4. 2024

Mezinárodní lesnický a myslivecký veletrh

Lovinterier: ze slovenského lesa až do Koreje

 

Impozantní lustr či bílé kožené křeslo, obojí hojně využívající paroží, či dřevěná postel s bohatým, ručně vyřezávaným mysliveckým motivem – to jsou jen některé z nepřehlédnutelných exponátů na stánku slovenské společnosti Lovinterier, která se v těchto dnech představuje na veletrhu SILVA REGINA.


„Každý náš výrobek je originál, ať už se jedná o stůl, židli či jiný nábytek, reliéfy postelí, kancelářské komody a další produkty. Používáme pouze přírodní materiály a shozené paroží, které také vykupujeme, nábytek vyrábíme jen z ořechového dřeva,“ říká na stánku Lovinterier zástupce společnosti ze slovenské Senice Timotej Lehuta s tím, že většinou jde o speciální a individuální zakázky.

Firmě se očividně s touto filozofií daří. Během pěti let se rozrostla na dvě desítky zaměstnanců a oslovuje milovníky myslivosti nejen z České republiky a Slovenska, kteří tvoří zhruba dvacet procent současné firemní klientely, ale hlavně zákazníky ze zámoří. „Máme zákazníky z celého světa včetně Ameriky, Koreji, Vietnamu nebo Číny. Podle vkusu zákazníka vytváříme i nové motivy, máme v našem týmu i šikovné řezbářky, které si dokáží pohrát s detaily. Zákazníci ze vzdálených zemí často vyhledávají sortiment se zvířaty z našich hor, protože je to něco jiného, co doma nemají. Ale do Saúdské Arábie jsme naopak vyráběli stoly a reliéfy s ptáky a živočichy, kteří žijí v poušti. Čili každý výrobek je jedinečný, podle přání zákazníka, a ten je často velmi náročný. Výroba složitějšího kousku někdy trvá i několik měsíců,“ dodává Timotej Lehuta.

Datum: 10.4.2018 15:00:00

Současně také

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Facebook

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště