Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Silva Regina
7.-11.4. 2024

Mezinárodní lesnický a myslivecký veletrh

Křest knihy Václava Cílka


V pondělí 4. dubna přivítáme na pódiu U Lípy v pavilonu Z ve 13 hodin Václava Cílka a herce Igora Bareše, kteří budou křtít novou knihu Václava Cílka Český a moravský les. Po křtu bude následovat vystoupení Václava Cílka s diskuzí na pódiu Pod Smrkem ve 14 hodin, určitě se přijďte podívat.

Václav Cílek (*1955), rodák z Brna, je nejen geolog a klimatolog, ale také esejista, spisovatel, filosof, oblíbený popularizátor vědy a v neposlední řadě je i překladatel taoistických a zenových textů. Studoval anglicko-svahilskou střední školu v Tanzanii, kde jeho otec pracoval jako geolog. Po návratu do tehdejšího Československa, nastoupil na hornickou průmyslovou školu v Příbrami. Ve studiích pokračoval na Karlově univerzitě, kde úspěšně absolvoval přírodovědeckou fakultu, obor geologie.

V letech 1980 až 1990 pracoval v Hornickém ústavu Akademie věd ČR. Po sametové revoluci se pak stal členem znovu vzniklého Geologického ústavu Akademie věd ČR a v letech 1994 až 2001 navíc velmi úzce spolupracoval také s Centrem teoretických studií. V roce 2004 se stal ředitelem Geologického ústavu Akademie věd ČR, avšak v roce 2012 se vrátil na místo vědeckého pracovníka.

Václav Cílek spolupracoval zhruba na třiceti knižních titulech, publikuje v řadě odborných i společenských médiích a stal se průvodcem populárních televizních pořadů. Je držitelem řady ocenění, mezi nimiž nechybí Cena ministra životního prostředí za výrazný přínos k popularizaci české vědy. Cenu Toma Stopparda za rok 2004 získal za dílo Makom: Kniha míst.

 

Datum: 4.3.2022 12:20:00

Současně také

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Facebook

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště