Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Silva Regina
8.-12.4. 2018

Mezinárodní lesnický a myslivecký veletrh

Karlow-Karlshof prezentuje drtiče, štěpkovače a moderní kácecí hlavice

 

Pravidelně se brněnského veletrhu Biomass a Silva Regina účastní od roku 2000 splečnost Karlow-Karlshof a.s. Patří mezi přední dodavatele kvalitních strojů a technologií pro zpracování biomasy značek JENZ a WESTTECH.


Na ukázkách před pavilonem Z si mohou zájemci v praxi prohlédnout činnost štěpkovače JENZ HEM 583R – Chipertruck na podvozku MAN, štěpkovač JENZ řady HEM v traktorové verzi, mobilní drtič JENZ řady BA. Dále také produkty firmy WESTECH – štípačka a rychloupínací hydraulická kácecí hlavice Woodcracker na bagrovém podvozku s provozní hmotností 15 tun. Práce strojů je vždy doplněna odborným komentářem zástupců společnosti.

Model HEM 583 R Truck – profesionální mobilní štěpkovač jako nástavba na podvozku nákladního automobilu se třemi nápravami je určen k drcení tvrdého dřeva do délky 45 cm, měkkého dřeva pak do 56 cm. Je ideální pro práci ve stísněném prostoru. K jeho pohonu slouží motor nákladního automobilu. Mimořádná velká plocha síta zaručuje vysokou kvalitu štěpky. Výhodou je enormní široké odklopení krytu třídícího koše, což umožňuje optimální přístup k rotoru a výměnu třídících košů bez použití nářadí. Výhoz materiálu se děje hydraulickým ventilátorem na přání zákazníka, může být namontován mezi kabinou a drtící jednotkou.

V nabídce firmy nechybí nejmenší mobilní štěpkovač JENZ HEM 420 s vlastním motorem. Umožňuje bezproblémovou montáž na hákový nosič kontejneru, neboť má nízkou hmotnost. Vhodný je na štěpkování křovin a kulatin do průměru 420mm. Lze jej instalovat na různé nosné části vozidel. Firma nabízí také celou řadu drtičů na zpracování biomasy na přívěsu s centrální nápravou, mobilní drtiče na zpracování biomasy pro malá a středně velká zařízení. Ty jsou vhodné pro kompostování zeleného odpadu a bioodpadu i k dodrcování substrátu bioplynových zařízení. Akciová společnost Karlow-Karlshof  se zaměřuje na řešení individuálních požadavků zákazníků s maximálním ohledem na hospodárnost provozu.

Z produkce firmy WESTTECH je na veletrhu k vidění efektivní kácecí hlavice na odstranění stromů a křoví v lese nebo podél silnic Woodcracker C. Ta se dá snadno a bez komplikací nasadit na všechny standardní bagry. Náklady na montáž na nosič jsou tedy díky tomu velice nízké a pořízení hlavice se brzy zaplatí. Právě tyto zničené nebo poškozené stromy mohou představovat velké nebezpečí, neboť dávají příležitost lýkožroutovi, aby na nich napáchal škody.  Kácení poškozených nebo překážejících stromů dosud vyžaduje zdlouhavé postupy. S hlavicí se daří snadno odstranit i celé části stromů, kácení je účinné zvláště podél silnic, nepřístupných náspů a dálnic a přispívá k těžbě palivového dříví.

Dalším produktem firmy WESTTECH je mimo jiné výkonný štípač dřeva, který se dá využít individuálně díky svým rozmanitým variantám pro různé účely nasazení a uchycení Woodcracker W. Například při uchycení na bagru je možné rozštípat velké množství dřeva v co nejkratším čase. Rotátor je volitelně dodávaný s rychloupínacím systémem a může se přizpůsobit na jiné nástroje. Štípací síla dosahuje při 24 MPa od 26 do 50 tun při různých modelech štípače Woodcracker W. Tyto „hlavice“ lze naistalovat i na jeřábové a vysokozdvižné nakladače. Další hlavice jsou určeny mimo jiné na oddělování či vytahování pařezů,  na čisté zpracování ořezů ze stromů a kořenů a na štípání silných kmenů.

Datum: 1.4.2014 10:15:00

Současně také

TECHAGRO
8.-12.4. 2018


BIOMASA
8.-12.4. 2018

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Facebook

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště