Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Silva Regina
3.-7.4. 2022

Mezinárodní lesnický a myslivecký veletrh

Grand Prix pro telematický systém sledování

 

Jednu ze dvou cen pro nejlepší exponáty veletrhu SILVA REGINA 2014 získala společnost MERIMEX za telematický systém sledování provozu těžebně-dopravních strojů HarMonit™. Unikátní český výrobek vnáší důvěru do dodavatelsko-odběratelských vztahů v lesním hospodářství.


„Systém zjednodušuje komunikaci mezi dvěma smluvními stranami, tj. zadavatelem a poskytovatelem služby, protože oba dva pracují se stejnými podklady a dostájí stejné informace,“ přibližuje novinku Vlastimil Zeman, manažer podpory prodeje společnosti MERIMEX s. r. o. Jedná se o přídavnou jednotku k řídicímu systému stroje, která umožňuje sledování pohybu a provozu stroje i vlastní výroby. GPS modul zaznamenává pohyb stroje v reálném čase a data přenáší ke zpracování na webový portál poskytovatele služby www.harmonit.cz. Zaznamenaná data jsou připravena k dalšímu zpracování pro potřeby vlastníka (provozovatele) stroje, ale i pro vlastníka (správce) lesa, který práci zadal. Provozovatel stroje, ale i zadavatel prací mohou v reálném čase odkudkoliv sledovat průběh prací na zadané zakázce. Data z výroby je možné exportovat i do aplikace Excel a dále s nimi podrobně pracovat v tabulkovém procesoru. 

HarMonit™ je výsledkem společného vývoje společnosti MERIMEX a plzeňské firmy ApliTax. „Řešili jsme lesnickou část, tj. jak dostat data z harvestoru na internet, a pak webovou část přístupnou majiteli lesa nebo jinému zadavateli služby. Ten se do portálu může přihlásit a získat veškerá data,“ popisuje Vlastimil Zeman, podle kterého je největším přínosem právě doložitelnost veškerých dat. „Harvestor poskytuje skoro nejpřesnější systém měření na cestě dřeva z paseky až ke konečnému odběrateli, ale to se dnes vůbec nebere v potaz, protože smluvní strany si nevěří. Náš systém zajišťuje, aby si mohly věřit a nespoléhat na měření, kde hraje roli lidský faktor,“ doplňuje. Novinka nejen vnáší do odběratelsko-dodavatelských vztahů vzájemnou důvěru, ale zároveň zefektivňuje správu strojového parku, zavádí přesnou evidenci těžených stromů a vyrobených sortimentů, zjednodušuje a zpřesňuje přejímky dříví, zefektivňuje navazující odvoz dříví. Na trh by měla být uvedena ještě v první polovině letošního roku. „Cena Grand Prix zájem o HarMonit  určitě podpořila, na veletrhu má velmi pozitivní ohlas. Předvádíme zde systém zákazníkům – majitelům strojů, kteří pořízením mohou dát najevo svou transparentnost vůči odběratelům služeb. Navíc jim umožní přesně sledovat, jak se práce v jejich porostu vyvíjí,“ zdůraznil Vlastimil Zeman.

Další zajímavou novinkou na stánku společnosti MERIMEX je inteligentní ovládání jeřábu IBC, které zjednodušuje a zrychluje ovládání jeřábu. Novinka z dílny konstruktérů John Deere Forestry je volitelnou výbavou v podobě ovládacího IBC modulu. Operátor řídí pohyb pouze špičky jeřábu dvěma joysticky - prvním dopředu a dozadu, druhým nahoru a dolů, zatímco řídící systém sám vybírá nejvhodnější kombinaci pro pohyby jednotlivými hydraulickými válci.  Software vypočítává rychlost každého pístu pro docílení požadované rychlosti a směru pohybu jeřábu s využitím lineární optimalizace. Díky elektronickým koncovým dorazům každého pístu se významně prodlužuje jejich životnost snížením námahy materiálu. Výsledkem je jednodušší a produktivnější práce s jeřábem, vyšší přesnost a nižší spotřeba paliva.

„Vzhledem k návštěvnosti, která je opět rekordní, jsme letos na veletrhu SILVA REGINA velice spokojeni. Na stánku je neustále plno lidí, pořád máme s kým diskutovat o novinkách, komu předvádět produkty. Počasí je také luxusní. Navázali jsme tady pár nových kontaktů, které se jeví velmi slibně, takže i z obchodního pohledu jsme spokojeni. Převážně jde o slovenské zákazníky a se dvěma z nich jsme již jednali o konkrétních kontraktech, což se nám doposud nikdy nestalo,“ zhodnotil Vlastimil Zeman letošní účast.

Datum: 3.4.2014 22:15:00

Současně také

TECHAGRO
3.-7.4. 2022


BIOMASA
3.-7.4. 2022

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem 2020

 

Facebook

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště