Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Silva Regina
3.-7.4. 2022

Mezinárodní lesnický a myslivecký veletrh

CROY – návrat na TECHAGRO ve velkém stylu

 

Po patnácti letech se na veletrh vrátila společnost CROY zastupující na českém trhu speciální vozidla značky Mercedes-Benz. V pavilonu K představuje modely užitečné pro zemědělce, lesníky a všechny, kdo pracují v přírodním terénu.


Návštěvníci si zde prohlédnou několik zajímavých vozidel pro logistiku v zemědělství. Mercedes-Benz AROCS 2048 AS 4x4 je speciální tahač pro velkotonážní účelové návěsy, dokáže s nimi pracovat jako traktor, ale zároveň je v logistice daleko výkonnější a efektivnější. Robustní terénní sklápěcí automobil Mercedes-Benz AROCS 3342 AK UNIAGRO je určen pro univerzální použití v zemědělství. Sklápěcí korba s variabilním objemem umožňuje přepravu zemědělských komodit – zrnin, štěrku, písku – a s nástavci pro velkoobjemový transport zároveň silážování, senážování apod. Zadní čelo otevírá celý profil nástavby a umožní vykládku i zhutnělého materiálu.

Dalšími atraktivními exponáty jsou různé varianty univerzálního nosiče Unimog. „Tento v Evropě ojedinělý model je křížencem traktoru a nákladního vozidla a spojuje v sobě výhody obou. Umožňuje rychlou a oproti traktorům nízkonákladovou přepravu, ale zvládne i některé práce jako traktor,“ popisuje Ladislav Vybíral, jednatel společnosti CROY s. r. o. První vystavený vůz je speciálně upraven pro zemědělství, s velkoplošnou sekací kombinací, ale po silnici jezdí rychlostí 90 km/hod po silnici, takže je velmi efektivní. Druhý exponát Unimog je nosič upravený pro služby v komunální sféře, konkrétně pro sečení krajnic a přilehlých svahů například v silničním a vodním hospodářství. Pracovní adaptéry lze rychle měnit, takže univerzální stroj slouží k celoročnímu využití. V zimě může být vpředu radlice nebo sněhová fréza a vzadu sypač, další kombinací je třeba štěpkovač a vzadu kontejner na odvoz. „Velkou výhodou těchto vozidel je nadstandardní výbava plynulou regulací tlaku v pneumatikách, kterou většinou mají vojenská vozidla určená do terénu, ale i v zemědělství velmi důležitá. Když se vůz dostane do měkkého terénu, dokáže si za jízdy podhustit gumy, čímž zvětší styčnou plochu a sníží tlak na půdu,“ vysvětlil Ladislav Vybíral.

Na stánku společnosti CROY budí pozornost také model rotačních protisněhových řetězů. Zařízení ROTOGRIP usnadňuje pohyb na náledí nebo zasněžené vozovce a je flexibilně použitelné pro jakékoliv užitkové vozidlo. Jeho největší výhodou je snadná a rychlá aplikace – v činnost se uvede za jízdy pouhým stisknutím tlačítka v kabině řidiče a následně se stejně snadno vypne. Podmetací řetězy ROTOGRIP nenahradí klasické sněhové řetězy, ale výborně je doplňují a zvyšují bezpečnost jízdy při náhlém výskytu náledí nebo sněhu.

„Zastupujeme společnost Mercedes-Benz v kategorii speciálních vozidel a vystavovali jsme na veletrzích jako AUTOTEC, Mezinárodní stavební veletrh, IDET. S novými produkty, vozidly emisní skupiny Euro 6, nabízíme velmi zajímavé kombinace i pro zemědělce, a proto se asi po 15 letech vracíme na TECHAGRO,“ říká Ladislav Vybíral a dodává: „Oslovujeme tady nejen pro zemědělce, ale i lesníky a všechny, kdo pracují v přírodě a mají s ní co do činění. Naše vozidla jsou ekologická a přátelská k životnímu prostředí jak z pohledu emisí, tak co se týče použitých materiálů, olejů atd. V hale K se nám líbí, lidí sem přichází dost a věříme, že si zde naše vozidla najdou zákazníky.“

 

Datum: 6.4.2016 12:46:00

Současně také

TECHAGRO
3.-7.4. 2022


BIOMASA
3.-7.4. 2022

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem 2020

 

Facebook

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště