Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Silva Regina
7.-11.4. 2024

Mezinárodní lesnický a myslivecký veletrh

Čeští závodníci ovládli závod Brněnská sekera

 

Na brněnském výstavišti se konala v rámci výstavy Silva Regina mezinárodní soutěž v hodu oboustrannou sekerou – Brněnská sekera 2018.

Soutěže se zúčastnili závodníci z Německa, Švýcarska, Slovenska a České republiky. V nedělní kvalifikaci soutěžilo 20 závodníků včetně jedné ženy, do pondělního finále se kvalifikovalo 12 nejlepších. Souběžně se konala i soutěž družstev, kdy do pondělního finále postoupila 4 nejlepší družstva. Soutěžící házeli vždy 36 soutěžních hodů a to na šesti terčích s přesně označenými pruhy, které vyjadřovaly bodový zisk 1-5 bodů po správném zaseknutí sekery. Pondělní finále bylo velmi zajímavé, soutěžící dosahovali vysokých bodových výsledků a do samého superfinále postoupilo 6 nejlepších, kteří se utkali o pódiová umístění.

Na třetím místě se umístil Oldřich Elis z České republiky, druhé místo obsadil Udo Hofmann z Německa a vítězem se stal Jiří Vorlíček z České republiky. Rozdíl mezi prvním a druhým v pořadí byl pouhé dva body. Podobně zajímavá byla i soutěž družstev, kdy třetí místo obsadil tým Sekera Bor u Tachova, druhé místo obsadil mezinárodní tým závodníků ze Švýcarska a Německa – Toblerone, a vítězem se stal moravský tým Brno Fans. Rozdíl mezi týmy na prvním a druhém místě byl pouze jeden bod.

Předání cen vítězům proběhlo v pavilonu „Z“ na podiu „Pod Lípou“, celý akt moderoval Stanislav Berkovec. Celou slavnostní kulisu předávání cen dotvořili trubači ze středních lesnických škol.

Velké poděkování patří partnerům akce:

Lesy ČR s.p., Husqvarna Česko s.r.o., Bernard – rodinný pivovar Humpolec, Brisk Tábor a.s., Veletrhy Brno, a.s., Banner – lesnické a myslivecké oblečení

Jak se háže sekerou

Datum: 10.4.2018 16:45:00

Současně také

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Facebook

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště