Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Silva Regina
7.-11.4. 2024

Mezinárodní lesnický a myslivecký veletrh

AT-BRYSS představuje kotoučovou kmenovou pilu Ecosagen


Jako výhradní obchodní partner pro ČR a SR na letošním ročníku Silva Reginy představujeme kotoučovou kmenovou pilu Ecosagen ECO TWIN 400 XL. Zajišťujeme komplexní dodávku, předprodejní, záruční i pozáruční servis i dodávky ND a také praktické ukázky pily. Kotoučovou pilu je možné provozovat jako stacionární či mobilní, podle potřeby a záměru uživatele,“ uvádí švédský výrobek Oldřich Benda ze společnosti AGROKOM-TECH BRYSS s.r.o.

Čím je pila zajímavá?

Vlastní řezací jednotka, kterou tvoří dva elektromotory s hřídeli, osazenými horizontálními řezacími kotouči s karbidovými hroty o průměru 400 mm. Tyto kotouče jsou umístěny tak, že se částečně překrývají a zajišťují dokonalý řez. Kotouče jsou zároveň tuhé, čímž je dána příčná i podélná přesnost řezu. Na této řezací jednotce je umístěna tzv. sámovací jednotka s vlastním pohonem. Tato vertikální dvoukotoučová jednotka s plynulým nastavením rozteče pilových kotoučů zajišťuje v jednom pracovním cyklu s hlavními řezacími kotouči odříznutí osámovaného prkna či fošny v jednom pracovním cyklu. Tím se značně zvyšuje produktivita práce, protože odpadá manipulace s neosámovaným řezivem.

    

Rychlejší a efektivnější

Rychlost řezu, jako důležitý ukazatel výkonu, jednoznačně pozitivně ovlivňuje ekonomiku výroby řeziva. V porovnání s pásovými pilami shodných parametrů a výbavy máme za prokázané až dvojnásobně rychlejší řezání, podstatně kvalitnější povrchové opracování (kotoučové pily jsou vybaveny hoblovacími plochami, takže řezivo je již částečně opracované) a především příčná i podélná rozměrová přesnost. Pilové pásy se podle druhu zpracovaného řeziva, hustoty vláken, opotřebení pásů, nevhodnou rychlostí řezu vlní a tím dochází k nerovnoměrnosti tloušťky i příčné nerovnosti. To se následně promítá do kvality výsledného produktu. K tomu připočtěme třetinové náklady na opotřebitelné díly proti pásovým pilám, rychlost výměny řezacích kotoučů bez nutnosti seřizování vodicích a opěrných prvků či napínání pásů. Produktivita práce kotoučové pily násobená ještě využitím patentované sámovací jednotky i výsledná ekonomika je velmi zajímavá pro každého zákazníka. Rádi vás přivítáme v naší expozici a tuto pokrokovou kmenovou pilu představíme.

Jak vypadá práce pily, je zřetelné na videu zde:

Více informací najdete na https://www.at-bryss.cz/.

Datum: 2.2.2022 12:55:00

Současně také

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Facebook

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště