Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Silva Regina
7.-11.4. 2024

Mezinárodní lesnický a myslivecký veletrh

Aleš Háma: „Příroda nám vrací to, co jí dáváme.“

 

Na ulovení prvního srnce potřeboval dva roky a 34 vycházek, ale dnes na myslivost nedá dopustit. Populární herec a moderátor Aleš Háma návštěvníkům veletrhu Silva Regina předvedl vábení zvěře a povyprávěl o svém vztahu k přírodě.


Aleš Háma propadl myslivosti teprve před třemi lety, ale přírodu má rád od malička a od svých 10 let je aktivním rybářem. Na pódiu v pavilonu Z nejprve názorně předvedl různé druhy vábniček a společně s legendou českého vábení Petrem Joo ukázal, jak je správně používat. Některé vábničky poslouží i lidem bez hudebního sluchu a mají velmi jednoduché ovládání, jiné vyžadují regulaci proudu vzduchu rukou a citlivé zapojení bránice. Právě zvuky přírody, které Aleš Háma slýchal při rybaření, jej přivedly ke zkoumání pobytových znaků zvěře, hledání stop a postupně až k lovu, i když ten pokládá pouze za jednu z částí myslivosti. „I když právě nic nelovím a nechytám, jsem rád, že mohu být nejen návštěvníkem přírody, ale i její součástí,“ říká slavný bavič, podle kterého nám příroda vždycky vrací to, co jí dáváme. Aleš Háma zavzpomínal také na ulovení svého prvního srnce, kvůli kterému podnikl v průběhu dvou let celkem 34 vycházek do okolí České Třebové. Ze svých rybářských úspěchů připomněl úlovek metrového jesetera v řece Moravě, kam se tato ryba po dlouhých letech znovu vrací.

Program na podiu uprostřed pavilonu Z bude pestrý i v dalších dnech. Jako nadšený myslivec se tu představí legendární hokejista Dominik Hašek, těšit se můžete také na vábení zvěře v podání Petra Joo nebo vystoupení trubačů, sokolníků a loveckých psů. Na galerii pavilonu můžete navštívit mj. laserovou střelnici a expozici 100 let lesnictví a myslivosti v Československu.

Datum: 8.4.2018 16:30:00

Současně také

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Facebook

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště