Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

SALIMATECH
7.-9.2. 2023

Veletrh pro potravinářství a gastronomii

Veletrhy Salima a EmbaxPrint zahájil ministr zemědělství

 

Za přítomnosti ministra Mariana Jurečky a dalších významných hostů byly v Rotundě pavilonu A oficiálně zahájeny dva nejstarší specializované veletrhy pořádané na brněnském výstavišti. Slavnostní večer byl spojen s udělením cen Zlatá Salima a prvních certifikátů stvrzujících splnění Českých cechovních norem.


Večer proběhl v narozeninovém duchu, protože se zahajoval jubilejní již třicátý ročník veletrhu Salima. Na úvod všechny přítomné přivítala první náměstkyně primátora města Brna Klára Liptáková. Vyjádřila hrdost, že je Brno již tak dlouho hostitelem specializovaného potravinářského veletrhu, a popřála přítomným výrobcům hodně úspěchů nejen na veletrhu, ale i do dalších let.

Zahajovací projev přednesl ministr zemědělství Marian Jurečka, který vyzdvihl, že jde o jubilejní již třicátý ročník Salimy. „Za ministerstvo říkám, že bychom rádi byli pro vás, zpracovatele a výrobce potravin i příslušných technologií, dobrými partnery. Můžete se na nás obracet nejen tady na veletrhu, ale i kdykoliv v budoucnu. Snažíme se pracovat tak, aby se potravinářství v České republice mohlo dále úspěšně rozvíjet nejen tady, ale i v rámci proexportních aktivit,“ prohlásil ministr Jurečka a na závěr popřál všem přítomným dobrá jednání, úspěšné kontrakty a aby veletrh splnil jejich očekávání.

Prezident Potravinářské komory Miroslav Toman nejprve poděkoval ministerstvu zemědělství za jeho podporu tradičního potravinářského veletrhu. „Jsem velmi rád, že se zde můžeme sejít v době, která je velmi komplikovaná. Jde o začátek nového programovacího období, ale také o období mléčné krize a období ruských sankcí. Proto jsem velmi rád, že se dnešní Food Forum věnovalo konkurenceschopnosti českého a potažmo evropského zemědělství a potravinářství,“ zdůraznil Miroslav Toman a za krok ke zvýšení konkurenceschopnosti českého potravinářství označil představení prvních osm držitelů Českých cechovních norem. „Tyto normy vidím jako příležitost pro naše výrobce potravin a zemědělce. Velmi si vážím práce všech, kteří normy vypracovali, a věřím, že nám to pomůže v rámci konkurence, protože České cechovní normy nejsou nic jiného než návrat k výrobě normálních potravin pro normální lidi,“ dodal.

V průběhu večera bylo předáno deset ocenění Zlatá Salima nejlepším exponátům vybraným odbornou hodnotitelskou komisí. Představitelé osmi výrobců potravin převzali historicky první certifikáty potvrzující splnění Českých cechovních norem. V závěru zahajovacího ceremoniálu se rozkrajoval narozeninový dort a slavnostní atmosféru podtrhlo vystoupení mladých brněnských umělců z hudebního seskupení Cimballica. Mezi hosty nechyběli mj. senátor a předseda výboru hospodářství, zemědělství a dopravu Jan Hajda, delegace Zambijské republiky, generální ředitelka Evropské federace potravinářského a nápojářského průmyslu FoodDrink Europe Mella Frewen a zástupce Generálního ředitelství pro zdraví a bezpečnost Evropské komise Tim Gumbel.

Datum: 18.2.2016 15:04:00

Současně také

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště