Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

SALIMATECH
7.-9.2. 2023

Veletrh pro potravinářství a gastronomii

V ČR roste zájem o FAST FOOD

 

Český portál Lunchtime hlásí vzrůstající zájem o provozovny typu fast food. Podle údajů portálu zájem Čechů o vyhledání fastfoodu na jeho stránkách za uplynulých dvanáct měsíců zdvojnásobil a dále roste. „Vnímáme trend růstu zájmu o fastfoodové stravování. Za uplynulý rok jsme zaznamenali dvojnásobný zájem o vyhledání těchto podniků a do této chvíle se zvyšoval stále rychleji,“ říká Jakub Šafránek z Lunchtime.cz.

Trendu si všimla i síť provozoven rychlého občerstvení KFC, jejíchž 45 provozoven z celkem 62 lze nyní v Česku vyhledat na webových stránkách Lunchtime.cz nebo přes mobilní aplikaci. „Lidé internet běžně používají také při hledání místa na oběd. Není na škodu připomenout spotřebitelům, že se v našich restauracích mohou najíst i v krátké polední pauze,“ říká Hana Bartková ze společnosti AmRest, která v České republice provozuje restaurace KFC.

Vzrůstající zájem o provozovny typu fast food potvrzuje i příchod nové franchisy na český trh – Broaster Chicken. Podle posledních zpráv se do Česka chystají také Church´s Chicken – Texas Chicken, Papa John´s Pizza, Pretzel Maker, Cold Stone Creamery, Marble Slab Creamery, Rita´s Italian Ice či Dairy Queen.

S použitím z časopisu HOREKA digital edition.

Datum: 18.12.2013 9:21:00

Současně také

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště