Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

SALIMATECH
7.-9.2. 2023

Veletrh pro potravinářství a gastronomii

SPZI: V restauracích si nejdřív musíme uklidit, každá třetí při kontrole chybovala!

18.2.2016

Od 1. ledna 2015 byla novelou zákona o potravinách Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) pověřena kontrolami provozoven společného stravování. Do její kompetence tak začalo spadat na 110 000 podniků. V roce 2015 provedla SZPI celkem 15 051 kontrol, kdy se zaměřila zejména na restaurace, rychlé občerstvení, cukrárny, pivnice, bary a další provozovny. A výsledek? U 32 % kontrol – celkem 4832 – inspektoři zjistili porušení právních předpisů.

SPZI: V  restauracích si nejdřív musíme uklidit, každá třetí při kontrole chybovala!

Mezinárodní konference SAVE FOOD

18.2.2016

Obalový institut SYBA a Veletrhy Brno společně zorganizovaly mezinárodní konferenci SAVE FOOD. Na jejím programu bylo sedm specializovaných přednášek, které se týkaly různých témat z oblasti obalového průmyslu.

Mezinárodní konference SAVE FOOD

Spolupráce CEITEC a společnosti ROLOFOL stvrzena podpisem

18.2.2016

Předseda představenstva akciové společnosti ROLOFOL Václav Kučerka a ředitel Středoevropského technologického institutu CEITEC VUT v Brně Radimír Vrba dnes na veletrhu EMBAX PRINT podepsali rozšířenou smlouvu o spolupráci.

Spolupráce CEITEC a společnosti ROLOFOL stvrzena podpisem

SALIMA přivítala i oficiální hosty ze zahraničí

18.2.2016

V zahajovací den potravinářských veletrhů SALIMA a EMBAXPRINT, na pozvání MZe ČR, navštívila brněnské výstaviště i zahraniční delegace.

SALIMA přivítala i oficiální hosty ze zahraničí

Bricol-M nabízí krásné obalové sklo

18.2.2016

Bricol-M je společnost s dvacetiletou tradicí, která na stánku č. 039 v pavilonu A2 vystavuje a předvádí nejzajímavější obalové sklo.

Bricol-M nabízí krásné obalové sklo

Rybízové víno chutná i léčí

18.2.2016

Originální kvalitní víno z černého rybízu, které má vysoký obsah vitamínů i antioxidantů a prokazatelné příznivé zdravotní účinky, můžete ochutnat na stánku vinařství Pereg v pavilonu A1, v rámci expozice Regionální potraviny Jihomoravského kraje.

Rybízové víno chutná i léčí

ZLATÁ SALIMA zná své vítěze!

18.2.2016

Tradiční soutěž o nejlepší exponáty ZLATÁ SALIMA u příležitosti konání mezinárodních potravinářských veletrhů a veletrhu obalů a tisku, již zná své oceněné vítězné exponáty.

ZLATÁ SALIMA zná své vítěze!

Sladké odpoledne s cukrářským mistrem světa z Polska

18.2.2016

Tajemství přípravy ořechového dortu nebo marcipánových rozhlíčků se dvěma druhy náplní – ořechovou a vaječného koňaku, v den zahájení veletrhu SALIMA představil v téměř tříhodinové prezentaci polský mistr světa v cukrářství Mieczysław Chojnowski. Spolu s dalším polským cukrářem Michalem Kumurem nadchli přítomné diváky, kteří se po ochutnání jednozančně shodli na výsledném verdiktu: „Vynikající!”

Sladké odpoledne s cukrářským mistrem světa z Polska

České a moravské pivní koruny 2016: 33 oceněných minipivovarů

17.2.2016

Šéfredaktor jediného časopisu, který se v Česku zaměřuje na pivo, „Pivo, Bier & Ale“ Pavel Borowiec dnes na Festivalu minipivovarů v Brně předal vítězům degustační soutěže ceny České a moravské pivní koruny 2016. Celkově bylo vyhlášeno 11 zlatých, 11 stříbrných a 11 bronzových českých a moravských pivních korun. K největším překvapením letošního ročníku patřilo umístění Kounického pivovaru a Pivovaru Mazák z Dolních Bojanovic mezi jedenácti nejlepšími. „Děkuji všem, kteří u nás vaří poctivé české pivo,“ poděkoval dnes účastníkům Pavel Borowiec.

České a moravské pivní koruny 2016:  33 oceněných minipivovarů

Jižní Morava plná chutí

17.2.2016

Jedno z křídel pavilonu A1 obsadili lokální výrobci potravinářských a nápojových specialit. Pod hlavičkou Jihomoravského kraje a Regionální agrární komory najdete dvě desítky stánků, které nabízejí k ochutnávce i prodeji v obchodní síti příliš nevídané výrobky.

Jižní Morava plná chutí

Současně také

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště